Teksti suurus:
A A A

Astu Kaitseliitu!

Kuidas liituda Kaitseliidu Viru malevaga?

Eeldus: Kaitseliidu tegevliikmeks saab olla vähemalt 18-aastane Eesti kodanik, noorliikmeks saab olla vähemalt 16-aastane Eesti kodanik, kes tunnistab Kaitseliidu eesmärke.
 
1. Kõigepealt võta meiega ühendust: eva.leitenkaitseliit.ee või 717 9609 ning lepi kokku kohtumine.
Kohtumisel saad end ja oma eesmärke tutvustada, infot maleva tegevuse kohta ning abi malevkonna valikul. Vajadusel saad ka liitumiseks vajalike dokumentide blanketid.
  
2. Kaitseliiduga liitumiseks on vaja esitada:
 
1) Tegev- ja toetajaliige avaldus või Noorliikme avaldus
2)  digitaalne dokumendifoto (või foto 3x4 cm).
3) Kaitseliidu tegevliige peab vastama Kaitseliidu tegevliikme tervisenõuetele ehk siis:

Kui omad kehtivat juhtimisõigust (ükskõik millisele sõiduki kategooriale), siis tervisetõendit esitama ei pea. Märgid avaldusel arstitõendi ruutu "EI".
 
Kui sa aga EI oma kehtivat juhtimisõigust, siis pead esitama tervisetõendi vastavalt kehtestatud tervisenõuetele. Selle väljastab perearst ning selle saab digiloos alla laadida ning seejärel meile esitada.
Märgid avaldusel arstitõendi ruutu "JAH".

 
3. Avalduse peavad allkirjastama ka kaks Kaitseliidu tegevliikmest soovitajat (peab olema Kaitseliidu tegevliige olnud vähemalt aasta). Soovitajate puudumine ei ole avalduse esitamisel takistuseks - leiate soovitajad liikmekssaamise protsessi jooksul.
 
4. Enda kohta karistusregistripäringu saab teha https://etoimik.rik.ee/  Sinna saab sisse logida ID-kaardi või Mobiil ID-ga.

5. Täidetud avaldus koos teiste nõutavate dokumentidega saatke eva.leitenkaitseliit.ee

6. Loe lisaks:
1) Tegevliikme ja toetajaliikme erinevustega saate tutvuda SIIN
2) Soovitame tutvuda ka Kaitseliidu seaduse ja kodukorraga
3) Me kogume ja töötleme Kaitseliidu liikmekandidaatide ja Kaitseliidu liikmete isikuandmeid Kaitseliidu seadusest tulenevate ülesannete täitmise eesmärgil. Loe lähemalt,  kuidas Kaitseliidus isikuandmeid töödeldakse.