Teksti suurus:
A A A

Võidupüha tähistamine Virumaal

16.06.2020
Tulenevalt COVID-19 kehtestatud piirangutest avalike ürituste läbiviimisel, ei saa sellel aastal toimuda traditsioonilist võidupüha paraadi ja maakaitsepäeva üritusi. Võidupüha tähistamine 2020. aastal toimub tagasihoidlikumalt, aga samas ajaloolisi traditsioone järgides.
Võidupüha üritused saavad alguse 23. juuni hommikul kell 7.00, kui naiskodukaitsjad ja kaitseliitlased heiskavad Eesti lipu igasse maakonnakeskusesse.
Kell 11.00 ühendatakse Kadriorus presidendi lossi ees muinastuli ja mälestustuli võidutuleks ning seejärel saadab president võidutuled igasse maakonda.

Sellel aastal on tuletoojateks Noorte Kotkaste organisatsiooni poolt valitud noorkotkas ja noortejuht. 27. mail täitus Noorte Kotkaste organisatsioonil 90 aastat selle loomisest.
Lääne-Virumaale toovad tule noorkotkas Siim Kruusmann Kadrina rühmast ning Tamsalu rühma noortejuht Riho Valdok.
Vabadussõjas võidelnute mälestuseks asetatakse küünlad ja pärjad maakonna Vabadussõja ausammastele ning süüdatakse küünlad Tõrma kalmistul.
Võidutuli saabub Rakveresse Kaitseliidu Viru maleva ette, kus toimub tule jagamine omavalitsusjuhtidele, kes omakorda viivad selle oma valla  Vabadussõja ausambale, kuhu Kaitseliidu poolt on eelnevalt asetatud kimp ja küünal.
Koroonaohu tõttu on võidupüha üritused avatud vaid asjaosalistele. Küll aga on kõik huvilised oodatud ERR-i portaali kaudu osa saama muinastule süütamisest, võidutule medalite üleandmisest ning võidutule saatmisest maakondadesse.
Kuidas Rakveres heisatakse riigilipp, asetatakse Vabadussõja ausambale pärjad ning jagatakse omavalitsusjuhtidele võidutuld, saab jälgida Viru maleva Facebooki lehel.
Võidutule saabumine Vabadussõja mälestussammastele, kust elanikud saavad minna jaanilõkkele tuld võtma:
Haljala 15.05
Kadrina 15.05
Viru-Nigula 17.00
Rakvere 14.55
Väike-Maarja 15.15
Tapa 15:20
Viru-Jaagupi 15:10
Rägavere 15:15