Teksti suurus:
A A A

Virukate vande andmine Pada linnamäel

20.12.2016
Pühapäeva õhtune Pada linnamägi oli tulede säras ja oli tunda isamaalisust ning ühtehoidmise tunnet.
 
18.12.2016 andsid Pada linnamäel vande 41 kaitseliitlast, 11 naiskodukaitsjad, 27 noorkotkast ja 4 kodutütart. Kokku osales 83 Viru maleva liiget ja vaatajaskonna seas oli hulgaliselt vandeandjate pereliikmeid, sõpru ning tuttavaid.
Lisaks organisatsioonide vandele anti ka Virukate vanne ning kinnitati oma vandetõotus allkirjaga.
 Malevapealiku arvamus aastal 2012 kui ta astus ametisse, oli soov saada nn „esmane operatsioonivabadus“, mille peamise osana peab liikmeskond suurenema. Tänane olukord kinnitab toonast arvamust – Viru malevas on juba üle 900 liikme. See annab maakaitse tegevuses operatsioonivabaduse ja ka võimaluse pakkuda liikmetele sobivaid tegevusi.
Vande andis ka teiste seas Rakvere Kolmainu koguduse õpetaja, Virumaa praost Tauno Toompuu.  Malevapealiku soovil, paar aastat tagasi, Kaitseliidu peakaplan Aleksander Sarapik tegi ettepaneku liitumiseks Kaitseliiduga. Sama teema kordus tänavu aastal kohtumisel Kaitseväe peakaplan major Raivo Nikiforoviga ning tundus olema õige nende soovitustega arvestada. Tauno ütles et on mõtisklenud oma võimaliku osa üle eesti riigikaitses osalemise üle ning malevapealik Laanisto meie kohtumise käigus julgustas seda otsust tegema – liituma Kaitseliidu Viru malevaga. 
Siinkohal tänab Viru maleva pealik kõiki osalejaid ja tseremoonia läbi viijaid vandeandmise läbiviimise eest.