Augustikuu viimasel nädalavahetusel, toimus Rutja harjutusväljakul mitmeid väljaõppega seotuid tegevusi, nende seas ka kaitseliitlaste seas tuntud „TEST-3“ ja ka „MK-1” koolitus. Kuna tegemist on praktiliste oskustega, siis ka kunagi omandatu, vajab reaalajas pidevat kordamist. Analoogseid koolitusi ja teste tehakse aastaringselt, andes võimaluse kõikidele kaitseliitlastele, oma valmisolekut kaitsetegevuseks endale kinnitada ja edasi arendada.
„Kaitseliitlased, kes kohale tulid, olid tublid. Test-3 osas soovisid mitmed teha seda vajalikku harjutust korduvalt, mis näitab, et õppesse suhtutakse tõsiselt, mis on positiivne. Samuti korraldasime õppe MK-1, mis on reavõitlejale kergejalaväekompaniis hädavajalik,” jäi Viru maleva kergejalaväekompanii ülem Erik Abroi õppetulemustega rahule.
Relva- ja laskeinstruktor Mart Kael tegi eelnevalt koolituse test-3-st osavõtjatele, vaadati koos üle varustus ja tehti mitmeid olulisi turvaprotseduure, nii grupiti kui ka individuaalselt. MK-1 osas koolitas vabatahtlikke kaitseliitlasi meedik Kaarel Targo, kes õpetas žguti panemist, toe/lahase tegemist, haava sidumist jms.
Mis on test-3 ? Et osa võtta suurõppuste juurde kuuluvatest lahinglaskmiste harjutustest, on vaja õppida tundma oma relva, õppida teda tunnetama, oluline on omandada ka ohutustehnika relva käsitsemisel ja temaga liikumised erinevate positsioonide vahel. St seda, et test-1 ja test-2 peavad olema eelnevalt tehtud, kui minnakse test-3 tegema, mis on sisuliselt kokkuvõte eelnevatest harjutustest. Test-3 puhul tehakse aja, täpsuse peale, millel on omad kindlad ohutustehnika nõuded, milles eksimisruumi ei ole. Positsioonide vahel liigutakse tempokalt ja laskmised tehakse varjete taga kas lamades, püsti või põlvili asendis. Oluline pole siinkohal alati mitte kiirus, vaid see, et õpitu oleks hästi omandatud ning turvaline võitlejale endale ja ka tema kaasvõitlejatele. Kui omandatu on selge, tekib vajalik lihasmälu, paraneb ka täpsus ja kiirus. Peale test-3 ja edasisi lahinglaskmisi, on kergejalaväelasel veel muidki ja komplekssemaid oskustegevusi, kuid edasi saab minna siis, kui eelnev on kindlalt omandatud.
Pilte harjutustest näeb siit:
https://www.facebook.com/KLviru/photos/pcb.4220073064758511/4220070461425438/