Teksti suurus:
A A A

Viru malevlased osalesid Kiievis sõjaväeparaadil

28.08.2018
Käesoleva aasta 24. august läheb Viru maleva ajalukku päevana, mil meie malevlased osalesid Ukraina iseseisvuspäeva tähistamise raames Kiievis korraldatud sõjaväeparaadil.
21-liikmeline üksus viibis Ukrainas ajavahemikul 20.-25. august. Selle aja sisse jäid mitmed kurnavad paraadiproovid ja peasündmus ise ning loomulikult olid võõrustajad kokku pannud meile ka kohaliku kultuuriprogrammi. Selle raames külastasime mitmeid muuseume, oli võimalus nautida sõjaväeorkestri kontserti ning Eesti Vabariigi saatkond Ukrainas korraldas meile vastuvõtu, kus kohtusime ka Kaitseliidu ülema kindralmajor Meelis Kiiliga.
Paraad peeti Kiievi kesklinnas kuulsal Maidani väljakul. Sellest võttis osa 13 erinevat riiki, kokku üle 7500 osaleja. Lisaks oli suurt rõhku pandud erinevale sõjatehnikale nii maal kui õhus. Meie üksus koos vabariigi liputoimkonnaga, mis oli  Vahipataljonist, asetati tähestikulises järjekorras peale kohalikke üksusi ja asetsesime peaaegu paraadrivi viimases lõpus, enne tehnikat. Rahvast oli tänavale kogunenud sellisel hulgal, mida siinmail paraku näha ei saa. Pikal möödamarsil oli võimalus nautida meeletut kaasaelamist aplausina, ja kuulda oli hüüdeid: „Elagu, Eesti!“ nii ukraina kui eesti keeles. Tunded olid ülevad ja elamus kirjeldamatu.
Meie kohalolek tähendas võõrustajatele palju. Saime kõikjal väga suurt tähelepanu. Suurt tunnustust jagati Ukraina Sõjaväe Maaväe juhtkonna ja vabatahtlike riigikaitseliste organisatsioonide poolt. Tänaseks on mitteametlikult tänu avaldanud ka Ukraina suursaadik Eestis. Suursündmusel osalemist jääb auga meenutama tänuplaat maleva saalis ja igale osalejale antud tänumedal. Võimalusel osaleme ka järgmisel aastal korraldataval paraadil ja seame eesmärgiks saata välja kompanii suurune üksus Kirde Maakaitseringkonnast, kus on esindatud kõik ringkonna neli malevat.Fotod erakogu.