Teksti suurus:
A A A

Viru malevas algasid tanktitõrjerelva Spike SR koolitused

12.03.2024
Tankitõrjerelva Spike SR väljaõppe esimeses etapis 2022. aastal, koolitati tootjamaade esindajate poolt välja instruktorid, kes omakorda andsid teadmised edasi 2024. aasta veebruarikuu alguses Alutaguse malevas Kaitseliidu malevate instruktoritele. Nüüd toimuvad koolitused ka malevates ehk algas koolituste kolmas etapp, kus teadmised viiakse kaitseliitlasteni.

“Kui veebruarikuus õpetati välja meid, siis nüüd anname oma teadmised edasi ükiskvõitlejatele,” ütles instruktor Viru maleva lahingkompaniist, reamees Kevin Hövelson.

“Esimesed väljaõppepäevad möödusid edukalt. Võrreldes analoogidega, on Spike SR kaalult tuntavalt kergem, samuti on teda lihtsam käsitseda. Kellel oli varasem kogemus Javeliniga, peaks kohanemine uue relvaga olema kiirem. Väljaõppepäeva esimese pooles toimusid teoreetilised loengud, vaatasime üle relva karakteristikud, et mil moel, kus, mis tingimustes teda kasutada saab. Peale seda suundusime maastikule, kus igaüks sai ka Spike SR välitreeningseadet proovida. ”

Väljaõpe jätkub lähiajal, mille raames teadmised viiakse järk-järgult ka teiste üksuste liikmeteni.

Aastaid tagasi, sõlmis Riigi kaitseinvesteeringute keskus (RKIK) lepingu Saksa-Iisraeli kaitsetööstuse ettevõttega Eurospike GmbH, et soetada Kaitseväele ja Kaitseliidule tanktitõrjerelvad Spike SR, mis aitavad oluliselt tõsta tankitõrje võimekust.

EuroSpike GmbH on Saksa ettevõtete Diehl Defense ja Rheinmetall Electronic ning Iisraeli relvatootja Rafael ühisfirma, mille peakorter asub Saksamaal Nürnbergi lähedal.

Pildigalerii väljaõppe kolmandast etapist avaneb siit
Loe uudist ka Spike SR väljaõppe teise etapi kohta siit