Teksti suurus:
A A A

Viru maleva tuletoojad Martin Põdra ja Anna-Liisa Kaasik

16.06.2016
Tänavu valiti tuletoojateks igast maakonnast üks noorkotkas ja üks kodutütar, kes saavad 23. juunil võidupüha paraadil Võrus presidendilt võidutule, et see viia oma kodukanti ja jagada jaanitule süütamiseks kõigile soovijatele.
2016. aasta Viru maleva tuletoojad on:

Martin Põdra
Martin on Viru maleva Haljala rühma noorkotkas ning sellest aastast alates ka rühmapealiku abi. Maapoisina tunneb Martin paljusid traditsioonilisi eestlaste töövõtteid ja maatarkusi, mis peegeldub tema erikatsete rohkuses. Ta osaleb tihti  olümpiaadidel, mälumängudel ja rahvatantsus, ta on nii reservpäästja kui vabariiklikult auhinnatud laskja.
 
Anna-Liisa Kaasik
Kodutütar aastast 2009. Anna-Liisa on sportlik tüdruk, ta on esindanud Viru ringkonda näiteks Kaitseliidu suusavõistlustel ja ka Kodutütarde II olümpiamängudel. Ta armastab väga parodeerida ja seepärast ei möödu ükski rühmaüritus ilma tema parodeerimiste või muude esinemisteta. Anna-Liisa laulab Põlula Kooli tütarlaste kooris ja on osalenud Kodutütarde laululaagris Tallinnas ning selle lõpus toimunud kontserdil Estonias.

Võidupüha tuletoojate pilte saab lähemalt uurida Kaitse Kodu! Facebooki lehel
 https://www.facebook.com/244612235622023/photos/?tab=album&album_id=1028447913905114

Tõrremäel tähistatakse võidupüha maakaitsepäevaga

Kui võidupüha üle-eestiline Kaitseliidu paraad on tänavu Võrus, siis Lääne-Virumaal tähistavad kaitseliitlased maakaitsepäeva Tõrremäel, kus vallajuhid ja linnapead saavad kätte võidutulega tõrviku.