Teksti suurus:
A A A

Viru maleva töötajad toetasid Toidupanka

15.04.2020
Kaitseliidu Viru maleva pealik kolonelleitnant Jaanus Ainsalu kutsus staabitöötajaid üles koguma Toidupangale annetusi. Nädalaga said malevlased kokku märkimisväärse summa, mille eest ostetud toidukaup ning isikukaitsevahendid täna Rakvere Toidupangale üle anti.
„Olen uhke, et meie inimesed selle üleskutsega kaasa tulid. Staabitöötajad on enamik kodukontorites, kuid see ei takistanud raha kogumist,“ sõnas maleva pealik. Samuti kutsus Viru malev läbi sotsiaalmeedia vabatahtlikke kaitseliitlasi tegema Toidupangale panagaülekandega annetusi.
Rakvere Toidupanga vabatahtlik juht Pille-Ruth Kukemilk sõnas, et igast väiksest abist on hetkel kasu: „Väikestest asjadest saab üks suur asi. Millal muidu me üksteist aitame kui mitte praegu?“
Kui varem oli Toidupanga tegevus rohkem keskendunud Rakvere linnale, siis eriolukorra kehtestamisest alates on tegevus laienenud tervele maakonnale. Samas on Toidupangas abisaajate järjekorrad veninud pikaks – inimestel palutakse tulla alles mitme nädala pärast, sest lihtsalt toitu jagamiseks ei jätku.
„Paljudele lastele oli kooli- ja lasteaiatoit ainsaks soojaks söögikorraks päevas ning just neile mõeldes seda projekti vedama hakkasime. Loodan, et ka kõik teised Kaitseliidu malevad tulevad kaasa ja toetavad oma piirkonna Toidupanka,“ sõnas kolonelleitnant Ainsalu.