Teksti suurus:
A A A

Viru maleva Tapa malevkond „puhkab end välja“ suvise väljaõppe ja ürituste rütmis

25.07.2023
Kuigi on kesksuvi ja paljudel vabatahtlikel käsil aktiivne puhkusteperiood, siis Viru maleva maakaitsekompanii ja Tapa malevkonna liikmetel sealhulgas, väljaõpe jätkub. Laskeoskusi lihvisid maakaitsekompanii liikmed Rutja õppeväljakul. Uusi kogemusi korjasid uued, kompaniist „välja kasvanud“ instruktorid, kelle käe all peale esmaseid laskeharjutusi, sooritasid võitlejad edukalt ka Test 3.

„Mõtlesime, et enne sügisperioodi, mil aktiivsem väljaõpe taas algab, võiksid vabatahtlikud puhata, siis nii uued tulijad, aga ka mitmed kauaaegsed kaitseliitlased avaldasid soovi, et võiks teatuid tegevusi üle korrata, lihvida sh ka oma laskeoskust. Samuti järgnevatel nädalavahetustel on plaan minna malevkonna tegevusi tutvustama nii Eesti Talupäevadele Jänedale kui ka Tapa linnapäevale“, ütles Tapa malevkonna pealik Aare Palmsalu.
Kesksuvisel väljaõppepäeval 16. juulil, kordasid osalejad üle orienteerumise põhitõed teoorias ja praktikas. Kontrollpunktides, mida oli orienteerumisrajal mitmeid, harjutati lisaks erinevaid topograafilisi, meditsiinilisi ja ellujäämise teemalisi ülesandeid, mis olid ajalised ja hinnatavad, seega väike „võitlusmoment“ lisas väljaõppepäeva täiendavalt vürtsi juurde. „Minivõistluse“ võitsid maakaitsekompanii lahingpaarilised Reelika Klemmer ja Jaan Valk.

Kaitseliitlastega olid rajal kaasas ka Tapa vallast pärit Noorte kotkaste Viru maleva ja Kodutütarde Viru ringkonna noored, kes tulid raja läbimisega kenasti toime. Maakaitsekompanii ja Tapa malevkonna liikmetel olid väljaõppepäeva korraldamisel instruktoritena abis Kaitseväest Margus Oras koos Kaitseväe Akadeemia õppuritega ning Viru maleva lahingkompaniist Andres Tomingas.

„Jäime väljaõppepäevaga väga rahule. Kõik sujus ladusalt ja tagasiside oli positiivne. Paljud leidsid, et selliseid väljaõppepäevi võiks rohkemgi olla. Huvi nii meditsiini kui ka topograafia väljaõppe osas on jätkuv ja samuti tulevad nad ka igapäevaselt kasuks “, ütles Viru maleva maakaitsekompanii ja Tapa malevkonna liige Ahti Valdmets.