Teksti suurus:
A A A

Viru maleva staabivõistkond võttis osa Rutja õppeväljakul toimunud Ida Prefektuuri PAP karikavõistlustest laskmises

26.05.2022
19. mail toimus Kaitseliidu Viru maleva Rutja õppeväljakul PPA (Politsei- ja Piirivalveamet) Ida Prefektuuri PAP karikavõistlus (Police action pistol e politsei taktikaline laskmine). Kuigi taktikalisel laskmisel on parima tulemuse saavutamiseks eeskätt oluline kiirus, tuleb samal ajal olla ka täpne, rääkimata ohutustehnikast. Kiiruse ja täpsuse suhe on omavahelises korrelatsioonis, iga pisemgi detail mõjutab laskja lõpptulemust. Võistkondadest saavutas esikoha Rakvere Politseijaoskond.

Võistluste eestvedaja oli Rakvere Politseijaoskonna välijuht Jaanus Mätas. „Kokku võisteldi neljal erineval rajal, millest igaühel oli oma laskeharjutus. Esikohaheitlus oli väga tihe ja mahtus 5,7 punkti sisse, sh kulla ja hõbeda vahe oli vaid 1,95 punkti. Rajal käis ka neli naisvõistlejat. Soovime tänada kõiki võistkondi osalemise ja rajakohtunikke korrektselt tehtud töö eest“, ütles võistluste eestvedaja Jaanus Mätas.

Võistlusest võtsid osa PPA, EMTA (Eesti Maksu- ja Tolliamet), Viru Vangla ja Kaitseliit, kokku 10 võistkonda. Kaitseliidust võtsid osa Kirde maakaitseringkonna Alutaguse ja Viru malevate 4-liikmelised esindused. Viru malevast astus tulejoonele staabivõistkond, koosseisus malevapealik Jaanus Ainsalu, Joonas Lepik, Simon Regonen ja Indrek Jurtšenko.

Suur tänu PPA Ida Prefektuurile kutse ja huvitava võistluse korraldamise eest.

Pilt on illustratiivne ja pärinevad SRA Eesti meistrivõistlusest, mis toimuid Rutja õppeväljakul augustikuus 2021 ja mille korraldas Viru Laskurklubi.