Teksti suurus:
A A A

Viru maleva staabihoones toimus Rakvere malevkonna üldkoosolek

09.03.2023
7. märtsil toimus Viru maleva staabihoones Rakvere malevkonna üldkoosolek. Üldkoosolekul vaadati tagasi aastale 2022, räägiti 2023. aasta eesmärkidest, samuti valiti malevkonna esindajad maleva esindajate kogusse.
„Eelmine aasta oli tegus. Positiivne oli see, et malevkonna liikmete arv kasvas ja võtsime osa Kirde maakaitseringkonna ja Viru maleva olulistest õppustest“, ütles malevkonna pealik ltn Janek Levin. „Aga panen aasta kokkuvõtet tehes malevkonna liikmetele südamele, et liikmemaksu tasumine on igaühe jaoks meist oluline panus, lisaks ka õppustel vähemalt 48 tunni panustamine meie ühisesse tegevusse. Tasub ära märkida, et Rakvere malevkonna vabatahtlikud panustasid 2022. aastal riigikaitsesse ligi 58000 tundi“.

 
2022. aastal osalesid Rakvere malevkonna liikmed oma üksustes nii õppustel Põhjakonn 22, aga ka lisaõppekogunemisel Okas 22, Kilp 22, toestati jõudsalt Naiskodukaitse, Noorte Kotkaste ja Kodutütarde väljaõpet, samuti osaleti aktiivselt ka erialalises väljaõppes.

Kuid 2023. aastal on samuti palju uusi tegevusi ees ootamas. „2023. aasta algus hakkas meile vägagi toimekalt, osalesime õppusel Winter Safari 23 ja Viru maleva kompaniid said uue ja kauaoodatud standardrelva R20 Rahe. Peale suuremate õppuste Põhjakonn 23, Swift Response 23 ja aasta teises pooles maakaitse reserväelaste suurendamises, ootavad meid ees ka malevkonnaga seotud struktuurimuudatused. Seega 2023. aasta tõotab tulla väljakutseid pakkuv ja tegus“, lisas malevkonna pealik Janek Levin.

Viru maleva pealik kol-ltn Jaanus Ainsalu tõi oma pöördumises malevkonna liikmete välja, et tuleb valmis olla ja parim viis seda tagada, on osaleda väljaõppenädalavahetustel, suurematel ringkonna ja maleva õppustel ning võimalikel lisaõppekogunemistel. Samuti oli juttu varustusest, taristu laiendamisest ja paljust muust. „Eelmisel 2022. aastal Kirde maakaitseringkonnas toimunud LÕK Okas 22 näitas, et olime valmis ja osavõtt kogunemisest oli rõõmustav. Aga, me peame olema valmis kogu aeg ja lihtsam on seda teha nüüd ja praegu, kui ainult siis, kui reaalne oht on käes“, ütles maleva pealik Jaanus Ainsalu.

Üldkoosolekul valiti ka liikmed Viru maleva esindajatekogusse ja esitati Kaitseliidu keskkogu kandidaat Viru malevale esindajatekogule otsustamiseks, malevkonna enda juhatuse valimine toimub aga märtsikuu lõpus.