Teksti suurus:
A A A

Viru maleva pööripäevahõngulisel väljõppekogunemisel osales üle 70 võitleja

28.11.2022
Viru maleva maakaitsekompanii tänavuse väljaõppeaasta viimasel väljaõppekogunemisel osales üle 50 võitleja, kus võeti läbi erinevad teemad.  Samuti olid pühapäeval koos maakaitsekompaniiga A-kategooria lõhkaja kursust läbimas ka Viru maleva lahingkompanii võitlejad. Kogu nädalavahetuse tegevustel osales üle 70 võitleja.

„Viru maleva maakitsekompanii võttis väljaõppeaasta kokku SOK (sõdurioskuste kursuse) õppenädalavahetuse ja kompanii täiendkoolitusega. Läbiti teemad TEST 3, öine laskmine, üksikvõitleja laskepesa rajamine ja A-kategooria lõhkaja kursus. Kokkuvõttes on aasta olnud kompanii jaoks edukas“, ütles Viru maleva maakaitsekompanii ülem vbl Erik Abroi. 

Pildigalerii avaneb siit: https://www.facebook.com/photo/?fbid=502722228552109&set=pcb.502724038551928
Ja kompanii liikmeskondki on jõudsalt kasvanud, sh on liitunud rühmade tegevusega tublilt ka naisi. „Meie liikmeskond on tänavu kasvanud ja osalesime edukalt suurõppustel Põhjakonn 22 ja lisaõppekogunemisel Okas 22. Lisaks treenisime kogu aasta vältel süstemaatiliselt võitlejate laskeoskusi ja erinevaid takitkalisi tegevusi“, lisas kompaniiülem Erik Abroi.

Kirde maakaitseringkonna pioneerirühma liikmed, koos Viru maleva pioneerirühma instruktori veebel Rauno Salujärvega, jagasid samal nädalavahetusel nii Viru maleva maakaitse-, aga ka lahingkompanii liikmetele A- kategooria lõhkaja tarkusi.

„Võitlejad said kõigepealt teoreetilise loengu, peale mida toimus ringkoolitus. A-kategooria kursuslased said instruktorite valvsa pilgu all kogemuse alates süütenööri läitmisest, süütli valmistamisest ning laengu koostamisest ja selle lõhkamisest. Samuti vaatasime etteruttavalt elektrilisi lõhkevahendeid ja lõhkemasinaid, mis aitavad võitlejat edaspidi muude taktikaliste ülesannete täitmisel. Õppepäevaku lõppedes, sooritasid kõik osavõtjad ka A-kategooria kursuse testi“, ütles veebel Rauno Salujärv.

Õppekogunemise lõpus, läitis Viru maleva maakaitsekompanii peatselt saabuva päripäeva tähistamiseks lõkke, et võtta hetkeks aeg maha, meenutades sellega mööduvat ja vaadates tulevikku.