Teksti suurus:
A A A

Viru maleva pealik on nüüdseks ka Alutaguse maleva pealik

23.01.2024
19. Jaanuaril, toimus Jõhvis lipu üleandmistseremoonia, mille käigus võttis Alutaguse maleva pealiku kohused major Erkki Karuks´ilt üle kolonelleitnant Jaanus Ainsalu, kes täidab ühtlasi edasi ka Kirde maakaitseringkonna ja Viru maleva pealiku tööülesandeid.

Major Karuks alustas teenistust 1993. aastal tegevväelasena Narvas piirivalves. Seejärel siirdus Paldiskisse Kalevi üksik-jalaväepataljoni. Järgnesid õpingud kaitseväe akadeemias, teenistusaastad Jõhvis Viru jalaväepataljonis ja hiljem Tapal Kirde kaitseringkonnas staabiohvitserina. Major Karuks teenis aastaid ka Viru maleva staabiohvitserina.

“Ühtekokku 32 teenistusaasta jooksul on toimunud nii mõndagi põnevat, kuid nüüd on aeg puhata,” ütles major Karuks. “On olnud huvitav ja mitmekesine rännak. Kaitseliiduga olin seotud üle kaheksa aasta ja võrreldes kaitseväe teenistusaastatega, olid need paljuski teistsugused, kuid samuti põnevad ja väljakutset pakkuvad. Suur tänu Teile koostöö eest, head teenistuskaaslased, staabiliikmed ja koostööpartnerid.”