Teksti suurus:
A A A

Viru maleva õppus Autumn Safari 23 andis võitlejatele hea koostöökogemuse "kaevikulahingus"

23.10.2023
14.-15. oktoobril toimus Rutja õppeväljakul Kaitseliidu Kirde maakaitseringkonna Viru maleva lahingkompanii, maakaitsekompanii ja Prantsuse relvajõudude õhudessantvägede kompanii-suuruse üksuse (Compagnie d’Infanterie Légère, 1er Régiment de chasseurs parachutistes) koostööõppus Autumn Safari 23. Õppus algas laupäeval väljaõppega ja lõppes pühapäeval koostööharjutusega kaevikuteliinil.

 “ Prantsuse relvajõudude õhudessantvägede 1. Langevarjurite rügemendi kompanii võitlejad on Kaitseliidu Kirde maakaitseringkonna vastutusalas juba mitmendat kuud”, ütles ringkonna pealik kolonelleitnant Jaanus Ainsalu. “Esimene suurem koostöökogemus pärineb meil õppuselt Ussisõnad. Lisaks on toimunud meie mõlema snaipriüksuse omavaheline väljaõpe, osaleme koos erinevatel tähtpäevalistel üritustel ja eelmisel nädalavahetusel jagasime üksteisega kogemusi kergejalaväelastele vajalikus väljaõppetegevuses.”

Esimesel õppuse päeval jagati üksteisega oma kogemusi taktikalisest tegevusest “kaeviku puhastamine”, samuti käidi läbi ka lahingkannatanu käsitlemise teemad. Pühapäeval olid prantslased koos Viru maleva maakaitsekompanii võitlejatega õlg-õla kõrval “kaevikuid puhastamas”, kus kaevikuliini kaitsesid Viru maleva lahingkompanii liikmed.

"Meil on hea meel, et saame erinevatel teemadel koostööd teha, sh praktilisel tasandil“, ütles Prantsuse kontingendi ülem kolonelleitnant Thomas Miailhes. “Prantsusmaal on kaevikuid vähem, samuti on siinne maastik ja kliima meie omast erinev. Kuna ka meie toimingud taktikalistes tegevuses on erinevad, siis koostöö Kaitseliiduga annab meile mõlemale võimaluse üksteiselt midagi kasulikku õppida.”

Õppust väisas ka Prantsusma suursaadik Eesti Vabariigis Emmanuel Mignot.
“Sel nädalavahetusel külastasin meie üksust (Compagnie d’Infanterie Légère, 1er Régiment de chasseurs parachutistes) ja vaatasin, kuidas koostöö teie üksustega (Viru malev) toimib. Meie riigid on partnerid nii Euroopa Liidus ja Natos. Seega, Prantsusmaa peab väga oluliseks panust vastastikusesse koostöösse, kuna vaid koos julgeolekut meie ühises tegutsemisruumis igapäevaselt luues, oleme tugevamad.”

Rokem pilt õppusest (autor Kristiine Raidma): https://www.flickr.com/photos/194169181@N05/albums/72177720311964338?fbclid=IwAR2foiIUZwHGWFDUkPAQYf12ghAF8tcVc3KEFPDLfHApBCVV-UI7MwGIQaY
Video kaevikulahingust: https://youtu.be/eMHR9AHaNBQ