Teksti suurus:
A A A

Viru maleva maakaitsekompanii uued kaitseliitlased omandasid õppusel innukalt teadmisi

30.05.2022
Maikuu viimane nädalavahetus kujunes Rutja õppeväljkul vägagi toimekaks, kuna viidi läbi nii Kirde maakaitseringkonna Viru maleva maakaitsekompanii väljaõpe, samuti toimus õppeväljaku teises otsas talgupäev. Õppusele tulnud kaitseliitlastele oli kindlasti üheks tõmbenumbriks uue automaadi R-20 õpe ja laskmisharjutus, kuid huvipakkuvat oli palju muudki.

“Laupäevasel maakaitsekomapnii õppusel toimus mitu olulist taktikalist harjutust. Nendeks oli, jao tuli ja liikumine koos kombineeritud raskerelvade harjutusega ning praktiline lõhkamisharjutus koos hoonesse sisenemise ja ukse lõhkamisega. Uutele liikmetele toimus relvaõpe ja varustuse tutvustus. Samuti toimus uue automaadi R-20 õpe ja laskmisharjutus. Õppusega, mis kulges planeeritult, võib rahule jääda, kuna osavõtt ületas ootusi mitmekordselt ja uusi teadmisi omandati innukalt”, ütles Viru maleva maakaitsekompanii ülem Erik Abroi.

Kui kogenud kaitseliitlased värskendasid ja uuendasid õppusel oma oskusi, siis tänavu Viru malevaga viimaste kuude jooksul ühinenud uued kaitseliitlased, said oma esimesed kogemused.

“Liitusin Viru malevaga mõned kuud tagasi ja olen võtnud osa kõikidest senitoimunud õppustest. Meeldib kõik, mida on pakutud, iseäranis huvitav kogemus oli õppus Põhjakonn. Vanad olijad kutsusid mind juba mõni aeg tagasi. Mulle meeldib siinne seltskond, tegevused, mõnusalt on ka adrenaliini, kokkuvõttes on see väga huvitav väljakutse. Soovitan teistelegi, kel vähegi aega ja võimalust, tulge ja liituge meiega”, ütles uus Viru maleva liige, reamees Remy Negus.

Lisaks aktiivsele väljaõppepäevale, toimus õppeväljaku teises otsas talgupäev, kus koristati lume alt väljatulnud prügi ja korrastati hoogsalt taristut.