Teksti suurus:
A A A

Viru maleva maakaitsekompanii SOK 2 neljas nädalavahetus möödus lumises metsas

18.12.2023
Viru maleva maakaitsekompanii teistkordselt toimuva sõdurioskuste kursuse neljas nädalavahetus möödus lumises metsas, mis pani noored õppurid korralikult proovile.

„Päev algas laupäeva hommikul kell 7.30, kui alustasime teoreetilise osaga, mis kestis veidi üle kahe tunni. Teoorias käisime läbi põhiasjad nagu vesi, tuli, liikumine, majutus ning KAVT ja STOP reeglid ehk kõik see, mis on seotud ellujäämistarkusega metsas,“ ütles kursuse ülem Indrek Laar.
Peale teooriat, jäi noortele õppuritele veidi aega varustuse korrastamiseks, pärast mida liiguti kiirelt masinale ja sõit maastikule võis alata.

„Õppurid pandi maha neile teadmata kohas, kus nad pidid orienteeruma, kus nad parajasti asuvad ja edasi liikuma etteantud sihtkohta ehk majutusalale,“ ütles kursuse ülem.
Mets oli mõnusalt lumine, sula polnud sinna veel jõudnud. Liikumisel oli takistuseks palju lund, mis kohati võis olla puusadeni. Kui õppurid olid jõudnud majutusalale, tuli neil hakata koheselt laagrit püstitama. Tööd jaotati ära, et kõik toimetused kiiremini valmis saaks. Kui varjualused ja muud ettevalmistused ööbimiseks valmis, tehti süüa. Lõkkel valmisid maitsvad lihad ja hautised.

„On ütlus, et tühi kõht on parim kokk ja metsas maitseb kõik paremini ja õppurid selles ka veendusid,“ ütles Laar.
Öösel vastu pühapäeva läks ilm sulale ja hakkas vihma sadama ning lumi, mis oli puudel, kukkus maapinnale ja vahel ka lõkkesse.

 „Hommikul praktiseerisime, kuidas erineval viisil tuld teha, nii keemilisel kui ka mehaanilisel viisil (pirn+patarei). Õppurid ehitasid plekkpurgist vile, priimuse ja voolisid ka endale puidust lusikad, milledest mõned olid päris korralikud. Järgmisel korral käime kindlasti ka jääaugus ja ehitame välitingimustes sauna. Kokkuvõttes võib õppuritega rahule jääda ja need, kes sel nädalavahetusel kohal olid, saavad lõpuharjutusel kindlasti hakkama,“ ütles kursuse ülem Laar.

Video: https://youtu.be/mNjl4MToV1U

Pilt:  Anet Sirvel