Teksti suurus:
A A A

Viru maleva maakaitsekompanii sõdurioskuste kursuse teine nädalavahetus ehk käemärkidest kuni miinivälja rajamiseni

23.10.2023
Viru maleva maakaitsekompanii korraldab teist aastat järjest kompanii sisest sõdurioskuste kursust (SOK), kuhu on soovi korral oodatud ka maleva teiste üksuste liikmed. Uutel tulijatel, et kiiremini kohaneda juba kogenud võitlejate töörütmiga, on igati mõistlik see kursus läbida. Rutja õppeväljaku teises servas, toimus kompanii laskpäev, mille raames lasti sisse automaatrelvad nii 200 kui ka 300m pealt laskmiseks, samuti sooritati erinevaid taktikalisi laskeharjutusi.

 “Teisel SOK´i ädalavahetusel läbisime erinevad teemad nagu tuli ja liikumine, käemärgid, miinivälja rajamine ja seal tegutsemine, relvaõpe ja laskeharjutused nii automaadist kui ka kuulipildujast,” ütles kompaniiveebel ja kursuse ülem nooremveebel Indrek Laar. “Uued liitujad, kes läbivad kursust esmakordselt, on innukad ja saavad hästi hakkama. Küsimuste korral, selgitame neile olukorra detailideni lahti ja siiamaani on kõikidel arusaam olemas, mida neilt oodatakse ning mis oleks vaja igaühel veel üle korrata.”

Maakaitsekompaniis on aktiivselt toimetamas ka naistest koosnev jagu. Kergejalaväelase elu tundub põnev, sest uusi liitujaid tuleb aina juurde.
“ 2022. aastal liitusin Naiskodukaitsega ja alustasin kompaniiga väljaõpetel käimist oktoobrikuus ehk siis aasta tagasi,” ütles reamees Anet Sirvel. “Sõdurioskuste kursust läbin esmakordselt. Nendel kahel nädalavahetusel on läinud siiani väga hästi, olen saanud palju uusi kogemusi ja teadmisi. Eelmisel korral meeldis mulle maskeerimine, sel nädalavahetusel miinivälja rajamise õpe, mis oli mul ka esimene kokkupuude sellega. Raske pole seni olnud ja paljud asjad on minu jaoks üsna loogilised, nagu sel nädalavahetusel õpitud käemärkide teema.

Ja kui korra SOK läbitud, tasub seda korrata, sest õpped muutuvad ajas ja detailides ning “korduste arv loeb”.
“ Olen ühe korra juba kompanii sõdurioskuste kursuse läbinud,” ütles reamees Kadri Kaljuneem. “Siin on ikkagi veel palju õppida ja üle korrata, sealhulgas ka juba õpituid asju. Sel nädalavahetusel olid eelnevalt minu jaoks selgitamist vajavateks teemadeks käemärkide teema ja miinivälja rajamine. Nüüd tean paremini. Uusi tulijaid julgustan igati meie sekka tulema ja kui alguses mõni asi on natuke tavapärasest raskem, siis tegelikult on siin äge.”

Rohkem pilte: https://www.flickr.com/photos/194169181@N05/albums/72177720312130521?fbclid=IwAR0gKzqkg8Y56Uo6C4-0OUqsGQFaU6_oFUP-n8twNk0sUZ0ByGsrH73PtiY