Teksti suurus:
A A A

Viru maleva liige Tiit Vaino ja tiim LifeWarmer võitsid häkatonil auhinnalise 3.koha

24.03.2023
Mitu nädalat tagasi, toimus Tartu Ülikooli Physicumis Garage48 häkaton “Defence for Ukraine”. Ürituse eesmärgiks oli luua Ukraina sõja taustal erinevaid tark- ja riistvaralahendusi. Võistlusest võttis osa 130 inimest ning esitati pea 30 erinevat ideed, millega olukorda Ukrainas paremaks teha. Nendest valiti välja 18 paremat ning 48 tunni jooksul asusid tiimid probleemidele lahendusi nuputama ning prototüüpe valmistama.

 
Häkatonil osales Viru maleva liige Tiit Vaino oma tilgasüsteemi soojendamise ideega, et parameedik saaks põllul olles kannatanule tagada kehasooja lahust. Praegune lahendus - pudeli pluusi all hoidmine ja vooliku läbi varruka lükkamine on aeglane, ebaefektiivne ja ebamugav. Uut lahendust on võimalik panna olemasolevate taktikaliste molle taskute sisse. Lisa soojustuse ja aku toitel kütteallika abil hoiab uus lahendus pudelit 37 kraadi juures. Nii on soe lahus kannatanu jaoks pidevalt valmis. Tilgasüsteemis soojuskao vähendamiseks on parameedikul võimalus toru ümber panna ka soojustatud krae.

Tiimis LifeWarmer lahendasid probleemi koos Tiiduga veel Aksel Bulavs, Karl-Alder Kuivjõgi, Karl Rapur, Kevin Gross ja Nikita Pikkas.

Ürituse üldised pildid on siin:
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10158659027422142&type=3
Ürituse algne info:
https://garage48.org/events/garage48-defence-for-ukraine
Üritusest tehtud blogi:
https://garage48.org/blog/participants-from-over-10-countries-gathered-to-innovate-the-defence-industry-and-build-critical-solutions-for-ukraine