Teksti suurus:
A A A

Viru maleva lahingkompanii väljaõppest üle 60 osavõtnu tegid tutvust uue relvaga R-20

19.06.2022
Nädalavahetusel 18.-19. juunil toimus Rutja õppeväljakul Viru maleva lahingkompanii väljaõpe, milles osalesid kogenud kaitseliitlased, aga ka värskelt liitunud uued liikmed. Meeste kõrval said väljõppe Naiskodukaitse Viru ringkonna naiskodukaitsjad, Noorte kotkaste Viru maleva ja Kodutütarde Viru ringkonna noored. Väljaõppest võttis osa üle 60 vabatahtlikku.
 
“Laupäeval omandati matkatarkust ehk telgi püstitamist, toidu valmistamist, nii enda kui ka laagripaiga maskeerimist ning laagri valvetegevust, sh öises režiimis. Samuti õpiti erinevaid liikumisviise maastikul ja toimus igale kaitseliitlase vajalik meditsiiniõpe ning sai uudistada Javelini simulaatorit. Pühapäeval viisime läbi relvaõppe ja laskeharjutuse, mille käigus tegime tutvust uue relvaga R-20”. Osavõtjaskond oli üle ootuste arvukas ja kokkuvõttes olen nähtuga rahul”, ütles väljaõppe korraldaja kompaniiülema abi nooremleitnant Janek Levin.
 
Viimasel kolmel kuul on malevaga liitunud palju uusi liikmeid, kellest mitmed said sel nädalavahetused oma esimesed kogemused väljaõppes.
 
“Liitusin Kaitseliiduga, kuna soovin anda oma panuse riigikaitsesse. Samuti jäi mul  kaitseteenistus vahele. Mõte liituda oli juba varem ning tänu sõprade soovitusele, kes malevas ees ootasid, tegin selle sammu. See on mu esimene 48tunnine väljaõpe ja olen väga rahul. Ootasin alguses, et tuleb palju teoreetilist juttu, aga meid toodi kohe õppeväljakule, mis on minu arvates parim viis teada saada, mida kaitseliitalse elu reaalselt kujutab,” ütles hiljuti lahingkompaniiga liitunud Alex Siil.
 
Naiskodukaitse Viru ringkonna uued liikmed on aktiivselt liidendunud erialategevustesse ja võtavad osa ka laskeharjutustest.
“Uued naiskodukaitsjad jäid väljaõppega rahule. Laskmisharjutust alguses küll kardeti, kuid nagu ikka, alguses ei saanud vedama ja pärast pidama, neile väga meeldis. Uued tulijad on meil väga tublid”, ütles Naiskodukaitse Viru ringkonna Rakvere jaoskonna esinaine Kaja Tammeoks.