Teksti suurus:
A A A

Viru maleva lahingkompanii miinipildujarühma laskeharjutus oli uuenduslik

12.04.2023
Eelmisel nädalavahetusel, 8.-9. aprillil toimus Viru maleva lahingkompanii miinipildujarühma laskeharjutus. Õppus algas juba mitu nädalat varem, kus korrati üle varem õpitu ja samuti said esmase algkoolituse uued liikmed. Toona harjutati tulevastele tulemeeskondadele miinipilduja M252 (81mm) seadistamist ja laskmist, et saaks läbi viia õnnestunud väliõppuse.

Seekordsel õppenädalavahetusel „läheneti sihtmärgile“ tavapärasest erinevalt, kuna sihtmärkide paremaks tabamiseks kasutati esmakorselt droonide abi.


 
„Õppusel planeeritud tegevused sai edukalt läbi viidud. Paljud osalejad said proovida esmakordselt miinipildujatega nn otselaskmist, kus tänavu katsetasime droonide abi objektide paremaks sihtimiseks ja mida tulemeeskonnal oli palju lihtsam tabada. Kuigi õppimist veel on, siis seekordne õpe annab kindluse uue takitkalise meetodi edasiarendamiseks“, ütles instruktor-kompaniiülem, n-ltn Villu Jõemets.
Lisaks miinipildujaõppele, toimus ka kuulipildujaõpe koos laskeharjutusega ja korrati üle ka uue automaatrelva R-20 (Rahe) põhitõed. Väljaõppenädalavahetusest võttis osa ligi 30 võitlejat. Kogu seekordne väljaõppenädalavahetus on ettevalmistus 14. aprillil algavaks Kirde maakaitseringkonna õppuseks Põhjakonn 23, millest ka miinipildujarühm osa võtab.

Miinipilduja M252 on kaudtulerelv, mis on tõhus toetusrelv jalaväelastele. Teda saab kasutada mitmeotstarbeliselt, erinevate lahingtegevuste taktikaliste ülesannete läbiviimiseks maastikul paiknevate omade jalaväeüksuste toetamiseks. Samuti on ta väga sobiv relv vastase heidutamiseks, suunates kild-, valgus- ja suitsumiine, mis liiguvad mööda ballistilist trajektoori tulejuhtide poolt määratud mõjutusalale. Taktikaliselt saab teda kasutada erinevates lahinguliikides, nagu kaitse, rünnak, varitsus ja hajutatud lahingutegevus. Ta on ka piisavalt kerge, et teda vajadusel viia kiirelt teisele laskepositsioonile.

Piltide autor Aivo Jõemets