Teksti suurus:
A A A

Viru maleva lahingkompanii laskeharjutustest võttis osa üle 70 võitleja ​

08.03.2023
Viru maleva lahingkompanii võitlejad said jaanuarikuus uue automaadi R20 Rahe. Esmane uue relva õpe ja normaaljooksule seadmine kulges hoogsalt. Eelmisel nädalavahetusel 5. märtsil toimunud kompanii laskepäevast võttis osa üle 70 võitleja, kes said oma laskoskusi proovile panna juba ka Rutja uues 1000m lasketiirus.

„Eelmisel nädalavahetusel toimus Rutja õppeväljakul Viru maleva lahingkompanii laskepäev. Need, kel relvaõpe uue relvaga läbimata, said esmatutvuse kenasti tehtud“, ütles lahingkompanii ülem n-ltn Villu Jõemets. „Samuti toimus meil laskeharjutus nii 100m kui ka uues 1000m lasketiirus, mille lõppeks sooritasid võitlejad Test 2-e“.

Uus 1000m lasketiir annab hea võimaluse oma laskeoskusi arendada nii täpsuslaskjale, kui ka laskurile. „Uues tiirus alustasid kompaniiliikmed laskmist 25-lt meetrilt, siis liiguti 100-le ja kõige lõpuks 300-le meetrile. Uue relvaga lasta on mugavam kui eelmisega, kuid täpsus sõltub siiski igast laskjast enesest. Seega vaid süstemaatiline ja tark harjutamine on see, mis hea tulemuse lõpuks ka tagab“.