Teksti suurus:
A A A

Viru maleva lahingkompanii „kaevas end nädalavahetusel maasse“

06.09.2022
Viru malevas augustikuus alanud aktiivne väljaõppetsükkel sai hoogsa jätku ka septembrikuu esimestel päevadel. Eelmisel nädalavahetusel 3.-4. septembril, toimus Rutja õppeväljakul Viru maleva lahingkompanii õppus, kus õpiti rühma koosseisus kaitses rühmitumist, välikindlustades kompanii kaitsepositsioonid pioneerijao toetusel. Samuti toimus ka Jõgeva maleva osavõtul miinipildurite õpe.

[🎤] „Õppus oli intensiivne, kuid vajalik igale reavõitlejale, et teada, kuidas teatud kitsal ajaraamistikul, on võimalik oma positsioone kindlustada selliselt, et oleks tagatud maastikul killukaitsetase. Jaokaitse planeerimise ja läbiviimse käigus, rajasid võitlejad endale laskepesasid, mis olid ühendatud VR maleva pioneerijao poolt traktoritega tehtud kaevikutega. Rõõmustas osavõtjate arv, koos vabatahtlike kaitseliitlastega, Jõgeva maleva miinipilduritega ja lahingkompanii väliköögimeeskonnaga, võttis väliõppest osas ligi 70 inimest“, ütles Viru maleva instruktor Villu Jõemets.

Lahingkompanii miinipilduritele tulid külla seekord Jõgeva maleva miinipildurid, kellele sellelaadseid õppusi on varasemalt korraldatud vähem. Koostöös Viru malevaga, õpiti usinalt nii uue tehnika käsitsemist, aga ka nii enda kaitseks kui ka relva paigutamiseks maastikul vajalikke laskepesasid tegema. Väliharjutusel omandatu tuli tõhusamalt, kuna koostöös kogenud miinipilduritega, õnnestus uutel kaitseliitlastel uue relvaga kiiremini kohaneda.

[🎤] „Koostöö ka väljaõppetsüklis on Kirde maakaitseringkonnas väga oluline, et suurematel õppustel oleks KiMKRi malevate kaitseliitlastel lihtsam ülemate poolt seatud eesmärgid täita. Seepärast üleskutsele vastanud Jõgeva maleva miinipildurid, said lühikese aja jooksul küll topeltkoormuse, kuid tutvusid nende jaoks uue jalaväe toetusrelvaga ja samas ka varjestatust, mis on lahingeelses olukorras olulise tähtsusega“, oli väliõppusega rahul ka Viru maleva instruktor Ülar Kivilaid.

Väliõppusest osavõtjatele valmistas nädalavahetusel sooja toitu Viru maleva lahingkompanii väliköögimeeskond.