Teksti suurus:
A A A

Viru maleva lahingkompanii 45 kaitseliitlast sooritasid edukalt laskeharjutuse “Test 3”

07.08.2022
Augustikuu esimesel nädalavahetusel toimus Rutja harjutusväljakul õppekogunemine, mille raames sooritati laskmisharjutus „Test-3“.

„Lahingkompanii vabatahtlikud läbisid testi postiivselt ja tulemusega võib igati rahule jääda. Tore oli ka see, et peale suvepuhkust, tuli koheselt esimesele väljaõppekogunemisele 45 kaitseliitlast, kes olid indu täis. See näitab võitlejate head suhtumist sellesse, millele igapäevaselt pühendund ollakse”, ütles õppekogunemise korraldaja Viru maleva instruktor Ülar Kivilaid.

Mis on Test-3 ? Et osa võtta suurõppuste juurde kuuluvatest lahinglaskmiste harjutustest, on vaja õppida tundma oma relva, õppida teda tunnetama, oluline on omandada ka ohutustehnika relva käsitsemisel ja temaga liikumised erinevate positsioonide vahel. St seda, et test-1 ja test-2 peavad olema eelnevalt tehtud, kui minnakse test-3 tegema, mis on sisuliselt kokkuvõte eelnevatest harjutustest. Test-3 puhul tehakse aja, täpsuse peale, millel on omad kindlad ohutustehnika nõuded, milles eksimisruumi ei ole. Positsioonide vahel liigutakse tempokalt ja laskmised tehakse varjete taga kas lamades, püsti või põlvili asendis. Oluline pole siinkohal alati mitte kiirus, vaid see, et õpitu oleks hästi omandatud ning turvaline võitlejale endale ja ka tema kaasvõitlejatele. Kui omandatu on selge, tekib vajalik lihasmälu, paraneb ka täpsus ja kiirus. Peale test-3 ja edasisi lahinglaskmisi, on kergejalaväelasel veel muidki ja komplekssemaid oskustegevusi, kuid edasi saab minna siis, kui eelnev on kindlalt omandatud.