25. augustil toimus Viru maleva staabihoones esindajatekogu aastakoosolek. Kord aastas korraldatav aruandekoosolek on heaks võimaluseks igas organisatsioonis vaadata ausalt „peeglisse“ ja anda endale aru, et kuhu ollakse parasjagu teel.
Aastakoosolekul vaadati üle nii malevkondade, Viru maleva ja Viru ringkonna allorganisatsioonide (naiskodukaitse, kodutütred, noorkotkad) bilansiline seis, tegevuspõhine aruandlus, võrreldi aasta tagasi seatud eesmärke ja nende täitmist. Sõna said kõik allorganisatsioonide esindajad ja teised soovijad, et anda oma hinnang möödunud tegevusaastale.
Ühiselt tõdeti, vaadates koondarve, et malevasse on liikmeid juurde tulnud ning tegevusi on tehtud üksjagu ja hoolega. Kuigi Covid-19 vajutas oma tugeva pitseri mitmetele tegevustele, siis tegelikkuses „eraldusid terad sõkaldest“ nii mõneski mõttes ja tehti ära selliseid asju, mis olid varasemalt seisma jäänud. Malevapealik ütles veendunult, et kes tegelikult ka midagi teha tahab, siis maleva taha see ei jää ja võimalused nii enesearendamiseks kui organisatsiooni arendamiseks on kogu aeg olemas, tuleb vaid ise aktiivne olla, huvi tunda ja soovitu teoks teha. Samuti, kui ressursse alguses napibki, leiab neile ka mingi hetk lahenduse või algülesandele veelgi parema sisu. Head koostööd on tegemas ka „maleva noored“ ehk kodutütred ja noorkotkad, nii oma organisatsiooni sees, omavahel, aga ka „vanematega“ ehk naiskodukaitse ja maleva teiste tublide allüksustega. Naiskodukaitse Viru ringkond on olnud väga suureks panustajaks koos Viru malevaga 2020. aastal, aidates kohalikke omavalitsusi Lääne-Virumaal, keerulisel ja segasel Covid-19 perioodil.
Kokkuvõttes jäi esindajatekogu kogu maleva 2020. tegevusaastaga, vaatamata kõigele, väga rahule.
Malevkonnad on oma struktuure ka tänavugi korrastamas, Kadrina kompaniist saab taaskord malevkond (alates 1. september 2021), samuti korrastatakse struktuuri ka Rakvere malevkonnas (mis maleva suurim ca 600 vabatahtlikuga), et oleks korralduslikult edaspidi lihtsam asju ajada. Tapa malevkond on leidnud „uue hingamise“ ja on oma tegevust „mitmel rindel“ edukalt aktiviseerinud.
Murekohaks on järjepidevuse hoidmine noorte seas, samuti oleks vaja juurde uusi instruktoreid. Nii ringkonna, kui maleva uute võimete arendamiseks on vaja värvata vabatahtlikke juurde, seega seda tööd tuleb pidevalt teha. Samuti püüavad kõik allorganisatsioonid aktiviseerida ka neid liikmeid, kes pole mõnda aega tegevustes osalenud. Koostöö omavalitsustega on hea, eriti nendega, kes ka ise huvi ja initsiatiivi ülesse näitavad. Hea meel on tõdeda, et mitmed omavalitsused seda ka teevad ja kasu on sellest kokkuvõttes mõlemal osapoolel.
Koosoleku lõpus, võeti vastu ka maleva pealiku algatusel, kaks uut tunnustuskorda. Üksmeelselt võeti vastu „Kaitseliidu Viru maleva aasta kaitseliitlase korraldamise juhend“ , mille eesmärgiks on märgata ja tunnustada silmapaistvaid Kaitseliidu tegev-, toetaja- või auliikmeid kes innukalt annavad oma panuse Eesti riigikaitsesse läbi Kaitseliidus tegutsemise. Samuti on selle korra teiseks eesmärgiks tõsta vabatahtlikul initsiatiivil põhineva organisatsiooni arendamise olulisust, kuna Viru malevas on teadupärast peaaegu 1000 liiget ja Kaitseliit tervikuna on Eesti kõige suurem vabatahtlikke koondav organisatsioon. Malevates, sh ka Viru malevas, on au sees laskesport ja sport tervikuna. Et maleva tublisid sporditegijaid tunnustada, võttis esinduskogu vastu ka „Kaitseliidu VIRU maleva aasta sportlase korraldamise juhendi“ .
Pilte näeb siit:
https://www.facebook.com/KLviru/photos/pcb.4199565763475908/4199560823476402/