Teksti suurus:
A A A

Viru maleva aasta kaitseliitlane on Mart Kael

15.11.2022
Mart Kael on Viru maleva maakaitsekompanii jalaväerühma ülem. Rühma on ta suures osas ise üles ehitanud. Tänaseks on Mardi rühmas kolm toimivat jalaväejagu ja uusi liikmeid tuleb pidevalt juurde.

Lisaks rühmaülema ülesannetele, tegutseb Mart Viru maleva maakaitsekompaniis relva- ja laskeinstruktorina ning veab omal initsiatiivil algatatud Männikvälja laskepaiga tegevust. Lasketiiru rajamine oli huvitav väljakutse ning loov suhtumine ja tegustemine lõi väga head eeldused selle käivitamiseks. Alates 2022. aastat, on seal pea igal nädalal kas õppused või väiksemaid ja suuremaid laskevõistlusi nii kaitseliitlastele, aga ka praktikalise laskmise osas teistele huvilistele. Võib öelda, et tänu Mardi tegevusele on paljud kaitseliitlased leidnud tee selleni, et isiklikku laske- ja relvakäsitsemisoskust arendada.
Pildigalerii: https://www.facebook.com/photo/?fbid=493267099497622&set=pcb.493267902830875
 
Rakvere Laskespordiklubi MTÜ ja MTÜ Viru Laskurklubi (eestvedajateks vastavalt Mart Kael ja Sven Neudorf) tunnustati tänavu ka maakondliku „aasta teo“ konkursil nominatsiooniga „ühistegu“ kategoorias, samuti Kaitseliidu tegevuse taastamise 32. aastapäeval andis Kaitseliidu ülem brigaadikindral Riho Ühtegi Järvakandis Mart Kaelale üle aasta teo tunnusena hinnalise kingituse, milleks on Kaitseliidu kuldmünt.
Kokkuvõttes, Mardi tegevust iseloomustaks kõige paremini mõte: tema põhitöö on Kaitseliit ja see, mis leiva lauale toob, on hobi. Palju õnne Sulle, Mart, jõudu ja jaksu edaspidiseks 

Lühklipp talvisest uuest Männikvälja lasketiirust: https://www.youtube.com/watch?v=uUh_9cbOyGQ, samuti suvine meeldetuletus Admiral Pitka Recon Challenge 2022 luurevõistlusest, kus üks esimesi alasid toimus samuti uues lasketiirus: https://www.youtube.com/watch?v=W8CRnypOSIM .
Lasketiiru saamisloost, saab lugeda ka KL ajakirjast Kaitse Kodu: https://issuu.com/.../kaitse_kodu_01_2022_veeb/s/14521217