Teksti suurus:
A A A

​Viru malev võitis laskevõistlusel „Muhu Karikas" võistkondliku teise koha

01.11.2022
Saaremaa maleva kümnes „Muhu Karika” pikamaa laskevõistlus on tänaseks ajalugu. Viru maleva võistkond saavutas teise koha Rapla maleva järel ja edestas LRSC 1. võistkonda. Kokku osales kuus võistkonda ja üle kolmekümne laskuri neljas harjutuses. „Täpsuslaskuri harjutuse võitja, lasi lühima 300 meetri distantsil seeria, tulemusega 100 silma, mis oli päris haruldane tulemus selle võistluse ajaloos“, ütles Viru maleva vabatahtlik teavituspealik Hannes Reinomägi.

„Meie võistkonna liige Steve Kümnik jäi sellel distantsil maha ainult kahe silmaga ja harjutuse kokkuvõttes saavutas teise koha kuueteistkümne laskuri seas. Rain Seppingut „jälitas“ kuues koht nii laskurite (neliteist osalejat) kui Snaiper Magnumi harjutustes. Võistluse pidulikul lõpetamisel jagas auhindu võistluse algataja, tollane Saaremaa malevapealik, kol-ltn Kristjan Moora ja Kaitseliidu spordipealik Margus Purlau“, loetles Hannes Reinomägi Viru maleva meeskonnaliikmete saavutusi.

Võistlus toimus sellisel kujul aga viimast korda, seega kümnes kord välja antud rändauhinnad jäävad tänavustele võitjatele. Samuti tutvustas Kaitseliidu spordipealik Margus Purlau Kaitseliidu Peastaabi plaani, jätkata seda võistlust KL egiidi all, kuid seda juba koos uute osavõistlustega, mitmes erinevate malevate valmivates pikamaa laskmist võimaldavates lasketiirudes. „Vaadates tagasi selle võistluse ajaloole, siis Viru maleva kaitseliitlastel on olnud suur huvi pikamaa laskmise osas. On ju kaasajal oluline kaitseliitlaste oskus tabada vastast 300 m ja pikematel distantsidel“, ütles Hannes Reinomägi.

Kuidas on virukatel varasemalt sel võistlusel läinud ? Viru malev on laskevõistlusel „Muhu karikas“ osalenud seitsmel korral kahe võistkonnaga ja toonud võistkondliku karika koju esimesel võistlusel ja veel viielt võistluselt ning teise koha kolmelt võistluselt. Kokkuvõttes on Viru maleva jaoks tegemist väga eduka võistlusega. Individuaalseid võidutrofeesid on Peeter Popsil viis ja teise koha eest üks. Samuti on ühe esikoha saanud (esimesel võistlusel) Sander Gutmann, teise koha on saavutanud Rain Sepping, Steve Kümnik ja Indrek Loorents ning kolmanda koha trofeed on kodus nii Vahur Saaremetsal ja ka Marten Ojangul.

Kokku on ligi paarkümmend Viru maleva kaitseliitlast käinud pikamaalaskmise võistlusel „Muhu karikas“ kätt proovimas ja kaasvõistlejatele konkurentsi pakkumas.
„Uuel aastal uue hooga loodame saavutada edukaid tulemusi kõigil laskevõistlustel. Suur tänu kõikidele, kes Viru maleva tuntust heade lasktulemustega on aidanud kujundada“, ütles Hannes Reinomägi.