Teksti suurus:
A A A

Viru malev tänas tublimaid

09.11.2020
Viru maleva pealiku kolonelleitnant Jaanus Ainsalu aastapäevakõne.
Paari päeva pärast täitub aasta sellest, kui asusin Viru malevat juhtima. See aasta on olnud huvitav peatükk Kaitseliidu raamatus.
Oleme leidnud kahele suurele murekohale lahenduse: meil on tulemas uus tagalakeskus ja läheme edasi pikkade sammudega Rutja harjutusväljaku arendamisega. See ei saa niisama seista ning seepärast on ka sinna vaja vaimujõudu ja rahalisi vahendeid.
Pele selle oleme aasta jooksul teinud palju muudki, kuid kõike ei jõua siinkohal ära rääkida. Mõned olulisemad märksõnad: eriolukord ja COVID-19. Mina eesotsas ja maleva staap võtsime seda kui lahinguoperatsiooni. Mul on hea meel, et me saime sellega hästi hakkama, tehes väga palju asju maakaitse ringkonna kui ka linna ja maakonna sees. Siinkohal suur tänu malevlastele, Naiskodukaitsele, kes näitasid, et me oleme olemas ja saame hakkama sellise omapärase vastasega, nagu see viirus on.
Peale selle olime ainuke Kaitseliidu üksus, kes võttis osa õppusest Kevadtorm 2020. See näitas, et malevas on sügavust teha samal ajal operatsiooni, minna ja olla võrdväärne partner kaitseväele õppuste ajal. Kui kaitseväelased algul ei tajunud, mida kaitseliitlased suutsid Kevadtormil teha, siis peale õppuse lõppemist nad avastasid, et me tegime väga palju pahandust – saadi korralik õppetund.
Põhjakonn 2020 oli ühe suure asja algus. Me vaatasime ette, olime paindlikud ja mugandusime olukorrale ja viisime uues raamistikus harjutuse läbi.
Kaitseliidu ülema soovil sai läbi viidud liikmeskonna audit, kuid see pole veel lõppenud.
Tänu uutele noorteinstruktoritele on maleva noortetöö kvaliteet tugevalt paranenud.
Üldiselt iseloomustavad seda aastat väga kiired ja ootamatud pöörded, aga ma väidan, et oleme hästi hakkama saanud, kuna oleme paindlikud ning võtame asja rahulikult, kuigi alate see nii välja ei paista.
Suur tänu kõikidele naistele ja meestele – te olete väga tublid olnud!