Teksti suurus:
A A A

Viru malev tähistab Rakvere vabastamist rahvamatkaga

06.01.2022
Kirde maakaitseringkonna Viru malev korraldab koostöös Vinni vallavalitsuse ja Rakvere linnavalitsusega rahvamatka, et tähistada sellega Rakvere vabastamise 103. aastapäeva.
„Rahvamatka korraldame üheltpoolt Rakvere vabastamise aastapäeva meeles pidades ja mälestame selle „vabaduse matkaga“  neid, kes andsid oma elu Eesti Vabadussõjas meie riigi iseseisvuse eest võitlemisel. Teisalt on see hea võimalus tähistada tervislikult ja koos, uue aasta algust. Matkama tulevad meie kaitseliitlased, naiskodukaitsjad, noorkotkad ja kodutütred, kuid oodatud on kõik, kes soovivad seda tähtpäeva tähistada ja lihtsalt liikuda“, ütles Kirde maakaitseringkonna ja Viru maleva pealik Jaanus Ainsalu.

15. jaanuaril toimuv „Viru maleva rahvamatk“ kulgeb Viru-Jaagupi kunagise koolimaja juurest kuni Palermos, J. Kunderi tn punase terrori ohvrite mälestusmärgini peamiselt kergliiklus- ja kõnniteedel, lisaks pakuvad matkalistele Naiskodukaitse Viru ringkonna naiskodukaitsjad Vinni vallamaja parklas pirukat ja kuuma teed. Bussid väljuvad Rakvere Spordikeskuse eest kell 9.30 ning tagasi liiguvad Viru-Jaagupisse kell 14.00 ja 15.00. Kogunemine Viru-Jaagupi koolimaja juures kell 10.15, kell 10.30 avatseremoonia ja kell 10.45 start. Matk toimub Rakvere-Luige/Tee nr 21 kaudu, orienteeruv pikkus 13 km.

Selleks, et matkaga seotud logistika toimiks, palume kindlasti eelregistreerida aadressil virumatkkaitseliit.ee . Eelregistreerimine toimub kuni 12. jaanuar kell 15.00. Matkama võivad tulla aga ka need, kes eelregistreerimist ei tee.

Rakvere vabastamise nädal, mida korraldab Rakvere linnavalitsus, algab 12. jaanuaril pärgade panekuga Palermos, J. Kunderi tn punase terrori ohvrite mälestusmärgi juures kell 10.00. Lisaks muudele sellel nädalal toimuvatele üritustele, korraldab Viru malev Rakvere Galeriis (Pikk 15) koostöös Eesti Sõjamuuseumi ja Eesti Vabadusvõitluse Muuseumiga kaks näitust. Eesti Vabadussõja ajaloo kohta saab ülespanekut vaadata 12.-14. jaanuaril kell 12.00-18.00 ja 15. jaanuaril kell 10.00-16.00, Vabadussõja aegseid relvi saab uudistada samas kohas 12. ja 15. jaanuaril.

Eesti Vabadussõjas Rakverega linnaga seotud vabastuslahingud kestsid ajaperioodil 16.12.1918-12.01.1919. Täpsemalt saavad ajaloohuvilised sellest teada SA Virumaa Muuseumid ajaloolase Uno Trummi veebiloengust „Rakvere langemine ja vabastamine“, mis on leitav ja igal ajal vabalt vaadatav siit: https://www.youtube.com/watch?v=GcjwJdxk9-E .
 
Indrek Jurtšenko
teavitusspetsialist
Kirde maakaitseringkond, Viru malev
Info: 53247344 ja indrek.jurtsenkokaitseliit.ee