Teksti suurus:
A A A

Viru malev krooniti esmakordselt Kaitseliidu saalihoki karikavõitjaks

16.11.2022
Tegusal sügisel, suutsid Viru maleva mehed väljaõpete kõrvalt esmakordselt kokku panna saalihoki võistkonna, mis läinud nädalavahetusel 13. novembril Märjamaal, krooniti Kaitseliidu saalihoki karikavõitjaks. Tegemist oli nn “jõustruktuuride” avatud saalihokiturniiriga, kus tavaliselt osalevad ka PPA, Pääste, kuid seekord osalesid neist turniiril Kaitseliidu ja Kaitseväe võistkonnad.
“Kui nüüd ajaloost täpsemalt meenutada, siis peaks see Viru maleval olema esimene osalemine sellel karikavõistlusel. Varasemalt on saalihokit malevas niisama mängitud, rohkem oma lõbuks”, ütles Viru maleva vabatahtlik teavituspealik Hannes Reinomägi.

Eelmisel aastal oli võistlustules 6 võistkonda, kuid sealseks turniiriks Viru malev veel meeskonda kokku ei saanud. Tänavu oli võistlustules 5 võistkonda, kes omavahel mõõtu võtsid ja nende seas kaks Kirde maakaitseringkonna malevat, nii Alutaguse, kui ka Viru malevate esindused.

“Olen meeste üle väga uhke. Oleme olnud Kaitseliidu mitmekordsed võrkpallimeistrid, edukad laskmises ja nüüd siis ka karikavõit saalihokis. Vägev tegu meeste poolt”, ütles Viru maleva vabatahtlik spordipealik Sven Hõbemägi”.

Teel karikale võitis Viru maleva 9-liikmeline võistkond kõik 4 mängu ehk Rapla alistati seisuga 3:2, Alutaguse 12:0, Jäähoki 3:1 ja Kaitsevägi 9:1. Resultatiivsed olid Viru maleva poolelt: Oskar Vikk (13 värvat ja 3 väravasöötu), lisaks skoorisid Indrek Lumiste 4+3, Aare Palmsalu 4+2, Remy Negus 3+11, Marek Palmsalu 3+2, Risto Kruusmann 0+1.

“Mängisime kokku 4 mängu, st kõikidega saime mängida 2x10 minutit. Oli tasavägiseid mänge, oli suureskoorilisi võite, oli väiksemaid vigastusi ja natuke turniiri lõppeks ka väsimustki, kuid lõpp hea ja tasuks karikavõit. Väga palju oli abiks meile ka treener, kelleks on Viru malevlane Argo Raudsepp. Igal juhul algus on tehtud ja treenime edasi”, ütles meeskonna kapten Aare Palmsalu.