Teksti suurus:
A A A

Valveteenistuse kutsemeistrivõistlustel 2021 sai Kaitseliidu malevatest Kirde maakaitseringkonna valvekompanii Viru rühm IV koha

03.06.2022
2. juunil toimus Kaitseliidu Kirde maakaitseringkonna Jõgeva maleva Kirna õppekeskuses Valveteenistuse kutsemeistrivõistlused 2022, milles osalesid Kaitseliidu Valveteenistuse valvuritest koosnevad võistkonnad ja ka külalisvõistkonnad (PPA, MTA).

Võistlus oli raske, aga põnev ja mitmekesine, kestis terve päeva ning koosnes väga erinevatest võistlusaladest. Alad ise on igapäevaselt võistlejatele omased, samas meistrivõistlustele kohaselt, olid nad vürtsitatud erinevate lisanditega, mis võistlejate elu raskemaks, kuid samas huvitavamaks tegid.

Ka seekord pidid kaitseliitlased tunnistama külaliste paremust, kes hõivasid absoluutarvestuses esimesed kaks kohta, kelledest võitis PPA võistkond. Kaitseliidu malevatest, saavutas I koha  Kirde maakaitseringkonna valvekompanii Alutaguse rühma võistkond (absoluutarvestuses III koht). Viru rühm, kes eelmisel aastal oli parim Kaitseliidu võistkondadest, platseerus tänavu IV kohale (absoluutarvestuses VI koht).

Peamiseks alaks oli laskmine, mis koosnes eraldi nii kaptenite ja meeskonnavõistlusest, milles omakorda oli kokku 8 erinevat kompleksset laskmisülesannet. Lisaks oli kavas veel 7 erinevat võistlust, nagu patrull, esmaabi, turvataktika, situatsiooni lahendamine, vigursõit, raadioside harjutus ja natuke lõbusam ala oli takistusrada, mis aga kokkuvõttes kujunes üheks raskemaks alaks.