Teksti suurus:
A A A

Ülev vaimustus lahinglaskmistel tõstis motivatsiooni

05.04.2016
Kirde Maakaitseringkonna Lahingugrupi tuletoetusrelvade lahinglaskmised toimusid 2. aprillil Sirgalas.


 
On 2.aprilli hommik, kell näitab 7:30, Viru maleva staabi hoovil käib tihe sebimine. Tehakse ettevalmisusi väljasõiduks Sirgala õppeväljakule. Kohal on Viru maleva lahingkompanii raskerelvastuse isikkoosseis, 90mm tankitõrjekahuri mehed sätivad kahurit masinale ja kaudtule üksus toob lagedale 81mm miinipilduja komplektid. Kaasa võetakse ka Karl Gustavi nime kandvad tankitõrjerelvad. Meeste nägudest on näha entusiasmi ja motivatsioon on kõrge, minnakse ju ikkagi lahinglaskmistele. See on meeste suurpäev, sest tavalistel õppustel teevad need üksused vaid kuivtrenni, täna aga laetakse relvad ehtsate miinide ja tankitõrje mürskudega.
Laskeväljale jõudes tehakse kiire kuivtreening, võetakse läbi olulised asjad ja tuletatakse meelde ohutusalased reeglid ja seda kõike vilunud instruktorite juhendamisel kes olid kodumalevast ja väljastpooltki.
Keskpäeval kõlavad esimesed kõrvulukustavad kärgatused, linnulaul vaikib, vaid päike särab ja puhub harjumuspärane tuul. Lahinglaskmised algasid ja sihtmärgid said tabamusi. Kohale oli tulnud lahingkompanii ülem n-ltn V. Jõemets – ju ta tahtis veenduda oma meeste väljaõppes, sest on ju need relvad lahingus vastasele enim kahju tekitavad ja olulise tähtsusega.
Päev lõppes õhtuhämaruses kojusõidu ja relvastuse hooldusega.
 
Tekst ja pildid: Janek Levin