Teksti suurus:
A A A

Tapa malevkonna XX laskevõistlus tõi rajale rekordilised 66 laskjat

10.02.2023
Viru maleva Tapa malevkonna XX auhinnavõistlusel püstolist laskmises tuli tulejoonele 66 laskjat. Eelmisel aastal samal võistlusel oli võistlemas 50 laskjat, aasta varem 24. “Üleskutse, harjutama ja võistlema tulla,  on toiminud viimasel kahel aastal väga hästi”, ütles võistluste peakorraldaja Hannes Reinomägi.

Võistlejad lasid esmalt õhupüstolist, siis spordipüstolist (kaliiber 22) ja 9mm teenistuspüstolist. Kuigi arvestust peeti võistkondlikult, siis eraldi toodi välja ka individuaalsed sooritused, sh kolmes laskmisdistsipliinis ja omakorda eraldi tasemeklassides.

Meeskondadest tegi kokkuvõttes parima tulemuse „PPA“ võistkond, koossesisus Aleksei Osokin, Meelis Kask ja Aivar Zarubin. Teise koha teenis esimesele meeskonnale vaid 4 punktiga kaotanud lasketrio “Vohnja”, koosseisus Enno Jeršov, Vahur ja Kristjan Saaremets. Kolmanda koha teenis 6 punktise kaotusega omakorda teise koha võistkonnale, „Väike-Maarja“, koosseisus Jaanus Raidlo, Taivo Eylandt ja Andres Tomingas. Seega esikolmik oli kokkuvõttes vaid 10 punkti sees. 22 võistkonna seas teenis Naiskodukaitse Viru ringkonna kaks võistkonda vastavalt 14. ja 16. koha. Naisi oli kokku rajal 7, parim neist Piret Rehe.

Individuaalselt oli õhupüstolis parimad: esiküttide arvestuses Aleksei Osokin, I ja II klassi küttide arvestuses Vaiko Kütismaa ning laskurite ja klassita laskjate hulgas Ivar Vinkmann. Spordipüstolis olid parimad vastavalt võistlusklassidele: Jaanus Mätas, Vaiko Kütismaa ja Alen Leemets ning  teenistuspüstolis Enno Jeršov, Tõnu Rummo ja Viljar Kuusman.