Teksti suurus:
A A A

Tapa malevkonna auhinnavõistluses püstolilaskmises käis tulejoonel 47 laskurit

21.02.2024
Kahekümne esimest korda toimunud Tapa malevkonna auhinnavõistlus püstolilaskmises osales nelikümmend seitse osalejat ja kuusteist võistkonda. Lasti kümme võistluslasku õhupüstolist, kümme lasku spordipüstolist ja kümme lasku sõjapüstolist. Kolme harjutuse summa moodustas võistleja tulemuse. Võistlusarvestust peeti kolmes kategooriasse, vastavalt oma oskustele ja kaitseliidu küti või laskurklassile.

„Tapa malevkonna auhinnavõistlus on ellu kutsutud kaitseliitlaste püstolilaskmise oskuste koolitamiseks. Ei pea alati lahingrelva padruneid raiskama, vaid õppima õhk- ja sportpüstolitest laskma ning seega palju soodsamalt arendama oskust lahingrelva efektiivseks kasutamiseks. Võistlus toimus meil kahel nädalal ja nelja päeva jooksul, et laskjatel oleks võimalikult mugav leida vaba aeg, et võistluslasud ära teha“ ütles võistluste korraldaja ja peakohtunik Hannes Reinomägi.

Esiküttide seast võitis Alekse Osokin Meelis Kase ja Taivo Eylandti ees. Küttide võistlusklassis saavutas esikoha Tõnu Rummo Piret Rehe ja Jaanus Ainsalu ees. Laskurid ja klassita kaitseliitlased moodustasid suurima, kolmekümne laskuriga grupi ning võitjaks osutus Helmut Hinno, Indrek Jurtšenko ja Joonas Lepiku ees.

Võistkondlikult võitis võistluse Kadrina rühma esindus, koosseisus Aleksei Osokin, Joonas Kikerpill ja Enno Jeršov. Teise tulemuse lasi välja PPA Rakvere jaoskonna võistkond koosseisus Meelis Kask, Jaanus Mätas ja Aivar Zarubin. Kolmanda koha saavutas Tapa veteranide võistkond - Rain Sepping, Hannes Reinomägi ja Peeter Pops. Kokku oli tulejoonel kuusteist võistkonda.

„Neljal õhtul Kadrina spordihoone lasketiirus toimunud võistluse aitasid läbi viia kohtunikena Olev Lipp, Ants Gruno, Aleksei Osokin, Peeter Pops, Meelis Kask, Sigmar Sihver ja Vahur Saaremets ning Liina Lepik, suur tänu teile kõigile ja samuti osavõtjatele,“ ütles Reinomägi.