Teksti suurus:
A A A

Tapa 96. linnapäeval külastas Tapa malevkonna tegemisi kehva ilma kiuste palju huvilisi

07.08.2022
Viru maleva tegevuspiirkonnas toimetav Tapa malevkond kasvab viimasel ajal stabiilselt, seda nii meeste kui ka naiste arvelt. Uued liikmed löövad aktiivselt kaasa nendele valitud üksuste õppustel, kuid panustavad oma vaba aega ka kogukondlike ettevõtmistel ja loomulikult isamaalistel üritustel.

Kui eelmisel aastal pakuti uudistajatele vaatamisrõõmu ainult nö “Tapa kaitseliidu majas” (Pikk 18), siis tänavu lisaks, sai Tapa Kultuurikoja juurde püstitatud telk, mille sisustasid erinevate tegevustega Naiskodukaitse Viru ringkonna Tapa jaoskonna naiskodukaitsjad. Tänu sellele muudatustele, väisas Kaitseliidu tegevusi rohkem inimesi, kui eelmisel aastal ja seda vihma kiuste. Mõlemas Kaitseliidu ja Naiskodukaitset tutvustavas paigas, jagati informatsiooni Kaitseliidu, Naiskodukaitse, Noorte Kotkaste ja Kodutütarde kohta.

Tapa kaitseliidu majas oli tänavugi relvanäitus, kus iga huviline sai relvi soovi korral katsuda ja nende kohta nii mõndagi õppida. Väljapanekute ruumi keskel, võttis külastajaid vastu kaitseliitlase ja Viru maleva vabatahtliku teavituspealiku Hannes Reinomägi koostatud ajalooline ülevaade Tapa malevkonna kujunemise algusaastatest. Samuti sai imetleda Tapa valla laste töid, mis tehtud tänavu veebruarikuus Viru maleva joonistuskampaania “Minu kodumaa” raames. Kel huvi, mida kaitseliitlased metsas õppustel söövad, siis peale aeg-ajalt antava sooja toidu, tuleb hakkama saada ka tihtilugu kuivtoidupakiga, mille sisuga sai huviline samuti tutvuda. Taustaks vurasid külastajate silme ette Kirde maakaitseringkonna, Viru maleva ja Tapa malevkonnaga seotud ürituste ja õppuste videoklipid. Proovida sai ka kaitseliitlase varustust ja teha endast koos kaaslastega „militaarfotokoopas“ vahva mälestuspilt.

Naiskodukaitse Viru maleva Tapa jaoskonna naiskodukaitsjaid püüdsid huvilisi kõrvuti efP Battlegrpoup Estonia sõduritega Tapa kultuurikoja ja spordikeskuse vahelisel kõnnitee ääres. Naiskodukaitsjate sõnul, jäid nad paaritunnise ettevõtmisega rahule, sest vaatamata heitlikele ilmaoludele, külastas nende telki palju rahvast. Huvilistele tutvustati Naiskodukaitse igapäevaseid tegevusi, „Ole valmis“ äppi, samuti sai proovida varustust ning oma teadmised proovile panna erinevate ristsõnadega nii Kaitseliidust kui ka Naiskodukaitsest.

“ Tapa malevkonna vabatahtlike osalemine Tapa 96. linnapäeval läks igati korda. Suur tänu tublidele Viru maleva Tapa malevkonna kaitseliitlastele ja Naiskodukaitse Viru ringkonna Tapa jaoskonna naiskodukaitsjatele, kes aitasid Viru malevat ja ringkonda ning Tapa malevkonna tegevust tutvustada. Kel huvi Kaitseliiduga liituda, siis palun, meie read vajavad alati uusi liikmeid, OLED väga oodatud ! ”, ütles Tapa malevkonna pealik Aare Palmsalu.

Täpsem info liitumise kohta: https://viru.kaitseliit.ee/et/astu-kaitseliitu.

Pildigalerii: https://www.facebook.com/KLviru/photos/pcb.5244930698939404/5244923162273491