Teksti suurus:
A A A

Tamsalu kultuurimajas toimus Viru maleva Tapa malevkonna üldkoosolek

06.03.2023
Täna, 6. märtsil, toimus Tamsalu kultuurimajas Viru maleva Tapa malevkonna üldkoosolek. Üldkoosolek valis uued juhatuse liikmed ja samuti need, kes esindavad Tapa malevkonda Viru maleva esinduskogus. Kõne pidasid nii malevkonna pealik Aare Palmsalu kui ka Viru maleva pealik Jaanus Ainsalu.
 
Teemade ring, mida käsitleti, oli lai, alustades liikmemaksust kuni suurtel õppustel osalemiseni, samuti tehti kokkuvõtteid eelmisest aastast: “Eelmisel aastal oli üheks suureks saavutuseks kindlasti Rutja 1000m lasketiiru valmimine, kuid edasiarendusi taristul tuleb edaspidi veel teisigi. Samuti on üheks oluliseks muudatuseks ka uue relvastuse R20 Rahe jõudmine Viru malevasse tänavu aasta jaanuarikuus”, ütles Viru maleva pealik Jaanus Ainsalu.

Samuti viis jutulõng ka sõjateemadeni, kus fookuses oli sõda Ukrainas. Pealik Jaanus Ainsalu andis kohaletulnuile mõista, et parim viis ise valmis olla võimalikuks ohu hetkeks, on teha seda alati ennetavalt, seepärast tänavu fookuses olevad õppused, on eriti olulised nii kaitseliitlastele, aga ka kõikidele teistele. Lisaõppekogunemine sealhulgas, annab selge sõnumi, kui valmis tegelikult ollakse, seepärast tuleb kohale tulla ja anda oma panus, kui kutse tuleb. “Eelmisel aastal Kirde maakaitseringkonnas toimunud LÕK Okas22 seda ka näitas, et olime valmis, kuid tänavune aasta toob juba järgmised väljakutsed, seega töö jätkub”, ütles Jaanus Ainsalu.

Tapa malevkonna pealik Aare Palmsalu rõhutas üldkoosolekule tulnuile nii liikmemaksu, kui ka õppustel ja üritustel osalemise vajalikkust. Samuti tehti koosoleku lõpul tänukummardus Tapa malevkonna XX laskmisvõistluse korraldajatele ning jagati autasusid neile, kes oma alaklassides ja üldarvestuses parimad tulemused saavutasid. Võistluse eestvedaja oli Hannes Reinomägi.