Teksti suurus:
A A A

Suur tänu kõikidele lisaõppekogunemisest Okas 22 osavõtjatele

29.09.2022
28. septembril lõppes lisaõppekogunemine Okas 22, kuhu olid kutsutud kiirkorras 11. jalaväepataljoni, 16. õhutõrjepataljoni ja Kaitseliidu 42. Kirde maakaitseringkonna koosseisu arvatud üldreservis olevad reservväelased. Samuti kutsuti välkõppusele KiMKRi vabatahtlikud kaitseliitlased Alutaguse, Jõgeva, Järva ja Viru malevatest.

LÕK Okas 22 eesmärk on testida kogu riigikaitse ahela toimimist Vabariigi Valitsuse poolt otsuse tegemisest kuni reservväelaste poolt üksuse koosseisus tegutsemiseni. Okas 2022 täitis selle eesmärgi ja ahela kõik osad toimisid. KiMKR osales LÕK 22-s ajaperioodil 22.-28. september.

KiMKRi ja Viru maleva pealiku tänusõnad kõikidele osalistele: „Hea Kirde maakaitseringkonna võitlev pere: vabatahtlikud, reservväelased, ohvitserid, allohvitserid ja töötajad! Oleme lõpetanud koos lisaõppekogunemise LÕK OKAS 22 aktiivse faasi. LÕK andis meile suurepärase võimaluse harjutada üheskoos EESTI kaitsmist.

Suured tänud Teile, head vabatahtlikud maakaitsevõitlejad, et olete sitked, aktiivsed ja tõhusad võitlejad. Te näitasite oma taktikalise sooritusega, et saite nüüd ja saate ka tulevikus edukalt hakkama erinevate proovikividega.

Tänan Teid, head reservväelased, kes te osalesite KiMKRi koosseisus LÕK OKAS 22 ning saite värskendada oma sõjalisi oskusi ja tõsta isiklikku sõjalist sooritusvõimet. Kohtume peagi Teiega õppusel PÕHJAKONN 23. Samuti soovin tänada kõiki KiMKRi tagalakompanii tegusaid inimesi ning formeerijad meie staabist ja neid tublisid KiMKRI vabatahtlikke, kes aitasid formeerida ka 16. õhutõrjepataljoni reservväelasi. Eraldi soovin tänada ringkonna töötajad, kes suutsid kiirelt muutuvas olukorras olla paindlikud ning tagasid õigel ajahetkel vajalikud vahendid.

On uhke olla koos Teiega maakaitseväelane, kellele saab EESTI alati loota igal ajalhetkel. ELAGU EESTI!

Okas pakkus õppetunde ja praktikat kõikidele, kes osalesid. Üksused said üle vaadata ja testida oma formeerimis- ja väljaõppeplaane. Samuti saadi parem ettekujutus sellest, kui kiirelt ja hästi on võimalik reservväelasi ja vabatahtlikke üksustesse integreerida ning mis on kogu selle protseduuri kitsaskohad.

Lisaõppekogunemised on hea võimalus nii võitlejate, üksuste, kaitseväe, kaitseliidu, kui riigi tasemel areneda. Õppuse Okas 22 järel jätkub kaitseväe ja liitlaste tegevus Kirde- ja Kagu-Eestis. Lisaõppekogunemisel Okas 22 osalenud reservväelased saadetakse 28. septembril kodudesse, aga kaitseväe ja liitlasüksuste aktiivne tegevus jätkub Ida-Virumaal ja Võrumaal.

Kaitseväe lisaõppekogunemise Okas 22 aktiivse tegevuste faasi kohta saate lugeda siit: https://mil.ee/uudised/lisaoppekogunemisel-okas-22-loppes-aktiivsete-tegevuste-faas/. Kaitseväe poolt tehtud pildialbumid https://pildid.mil.ee/index.php?/category/61423 ja videod https://www.youtube.com/user/sodurileht. Ja lisaks ka Viru maleva poolt tehtud pildigalerii: https://www.facebook.com/photo/?fbid=457285039762495&set=pcb.457293663094966

#okas22, #liitukaitseliiduga