Teksti suurus:
A A A

Scoutsrännak 2023-l pani Naiskodukaitse Viru ringkonna ja Viru maleva maakaitsekompanii liikumisentusiastid tõsiselt proovile

03.04.2023
Scoutsrännaku 2023-l osales Kaitseliidu ja Noorte Kotkaste Viru malevast, Naiskodukaitse ja Kodutütarde Viru ringkonnast üksjagu tublisid liikumisentusiaste, kes ei pidanud paljuks väljaõppevälisel ajal, ka end muudmoodi proovile panna. Trass mida läbiti, oli ligi 30 km pikk, tavavormiga tuli kanda lisaks teenistusrelvale ka lisaraskust 10 kg ning mugavama liikumisvarustusega tuli kanda lisaraskust 15 kg. Seega niisama nalja tegema ei läinud rajale mitte keegi. Kes tahtis, seadis lati kõrgemale ja jooksis, kes soovis rahulikumalt võtta, see kõndis. Rada oli liikujatele avatud kuni 8 tundi ja kogu üritusest võttis kokkuvõttes osa rekordarv ligi 1441 liikujat.

Anet Sirvel, kes kuulub Naiskodukaitse Viru ringkonna ja Viru maleva maakaitsekompaniisse, tegi rajal supertulemuse, jäädes naiste arvestuses esikohta jagama ajaga 3.42. „Kõik läks tegelikult hästi, esimesed 15km olid väga mõnusad ning enamus ajast sai joosta. Teine pool oli juba raskem ning jalad hakkasid vaikselt väsima, kuid raja peal ikka ergutati ning see andis jõudu ja motivatsiooni juurde. Lõpetades oli väga hea meel ja olin õnnelik, et selle ära tegin“, ütles Anet Sirvel.

Samuti tegi naistest väga tubli tulemuse (aeg 4.12) Viru maleva liige Diana Kreitsmann: „Osalesin esimest korda. Otseselt rännakuks ettevalmistusi ei teinud. Olen terve oma teadliku elu füüsiliselt aktiivne olnud. Igapäevaselt jalutan koeraga ja korra või kaks nädalas käin kardiotreeningus. Rännaku eesmärgiks oli kaitseväelasest abikaasa parimat aega ületada. Eesmärk sai saavutatud“, ütles muheledes Diana Kreitsman.

Remy Negus Viru maleva maakaitsekompaniist läbis koos mitme kaaslasega rada esimest korda. „Läks päris hästi. Algne eesmärk, oli jääda ajaraami 4,30 ja see sai täidetud. Kuna olin esimest korda, siis ütleks, et rada oli hea. Oli pehmeid ja mudaseid kohti, aga üldiselt super. Seltskond sellisel üritusel on alati sõbralik ja soe. Aga sellisel üritusel, on seltskonnas jällegi raske oma eesmärki täita, seega tuleb oma tempoga liikuda“ ütles Remy Negus.

Kuid mingi hetk, läheb kõigil rajal liikudes natuke raskeks, seega kuidas enda motivatsiooni hoida ? „Hea muusika kõrvaklappitesse, lased mõttetel lennata ja tuld. Liikusin alguses ca 4 tunni tempo kandis, aga viimased 10 km vedasid jalad natuke alt. Kui tõstsin jalad maast kõrgemale kui 10cm, siis kiskusid nad aga krampi, seega korraks mõtlesin, et võtan rahulikumalt. Kokkuvõttes kõik laabus ja tasuks ilus ja väärtuslik meenemedal“.
Loe lisaks: https://mil.ee/uudised/scoutsrannaku-osalejate-arv-loi-rekordi/ .
Pildid pärinevad erakogust.