Teksti suurus:
A A A

Rakveres täiendasid end teavitusinimesed

08.02.2018
Veebruarikuu esimesel pühapäeval kogunes Rakveres Viru maleva majja üle 20 inimese, kes täiendasid oma teadmisi teavitustöö, uudise ja video vallas. Kohale saabus nii mehi kui naisi Virust, Alutaguselt, Järvast ja Jõgevalt. Foto: Seidi Lamus-Tšistotin
Õppepäeva eesmärgiks oli Kaitseliidu Kirde maakaitse ringkonna CIMIC-ja teavitustööd juhtiva ltn Erik Silla sõnul anda osalejatele kätte tööriistad, et kõik saaksid hakkama elementaarsete oskuste tasemelgi. Kui fotograaf satub metsa reporterita, oleks ta võimeline oma pildile juurde looma uudisväärtusliku teksti ja vastupidi – reporter fotgraafita suudaks tekstile lisada ka pildiväärtuse.
Esimese päeva poole sisustasid uudised – nende kriteeriumid ja ülesehitus. Mis tundus paljudele esialgu ületamatuna, sai lihtsate näidete ja vahenditega selgeks tehtud. Instruktori rollis olnud Kuulutaja peatoimetaja Seidi Lamus-Tšistotin selgitas: „Kui on olemas info toimunu kohta, siis on ainult vormistamise küsimus, et see lugejani viia.“ Nii said inforohked tuntud muinasjutud rindeuudise vormi ja ka need, kel tunni alguses endasse usku polnud, tõdesid, et ühe uudise kirjutamine pole keerulisem kui foto tegemine.
Päeva teises pooles võetigi ERR-le ja teistele telekanalitele kaastööd teinud operaator Toorion Ojaperve juhendamisel läbi fotograafia ja video ABC. Selgeks said nii kompositsioon kui ka valgus ning päeva lõpuks olid osalejad valmis lõiganud-kleepinud oma videomaterjali.
„Kasutage kindlasti ka noorte oskusi – võtke kampa noorkotkad, kellele kindlasti selline video kokku panemine väga meeldib,“ rõhutas Ojaperv noorte kaasamist ja tehnikahuvi.
„Kindlasti on tulemas veel õppepäevi, kuid siis püüame juba keskenduda spetsiifilisematele teemadele ja minna detailsemaks,“ rõhutas Erik Sild.

Teavitamiseni!
Viru Malev