Teksti suurus:
A A A

Rakvere linna vabastamist tähistati laskevõistlusega

16.01.2018
Rakvere linna vabastamise tähistamiseks Vabadussõja ajal on toredaks traditsiooniks kujunenud linnavõimude poolt organiseeritud laskevõistlus.
Politseijaoskonna tiirus koostöös Kaitseliidu Viru malevaga oli linna koolinoortel ja linnakodanikel võimalus 12. jaanuaril oma oskusi täiendada õhupüssist laskmises. Tänavune rekordarv osalejaid koosnes kuueteistkümnest noorte- ja kuuest täiskasvanute neljaliikmelistest võistkondadest. Eesmärgiks oli osalejatele näidata saja aasta taguste kui praeguste riigi- kaitsjate kõige tähtsama – laskeoskuse keerukust ning selle omandamise olulisust kas või läbi laskespordi rahu ajal. Mõõtu võeti võistkondlikus arvestuses ja noorte parim võistkond tuli Rakvere Põhikoolist. Võistkonna liige Martin Krooben lasi välja ka võistluse absoluutselt parima tulemuse. Teiseks jäi Rakvere Gümnaasiumi 3. võistkond ja kolmandaks Rakvere Eragümnaasiumi 12. klassi võistkond. Naiste ja tütarlaste parima tulemuse saavutas Dea Beradze Kadrina Keskkooli neljandaks jäänud võistkonnast.
Täiskasvanute arvestuses oli parim Rakvere Politseijaoskonna võistkond Rakvere Teatri ja Viru maleva ees (võistkond pildil). Pika võistluspäeva tõttu saadeti väljateenitud autasud koolidesse järgnenud tööpäeval.
Tore traditsioon väärib järgimist ka tuleval aastal ning osalejate tänu korraldajatele oli näha säravatest silmadest. 
Eesti ja Soome väed vabastasid Rakvere punavõimu käest 12. jaanuaril 1919. See päästis muu hulgas paljude inimeste elu, sest bolševikud ei jõudnud massimõrva Palermo metsas lõpuni viia ja kõiki vange hukata.

Hannes Reinomägi
Teavituspealik