Teksti suurus:
A A A

Nädalavahetusel toimunud Viru maleva maakaitsekompanii laskepäevast võttis osa üle 40 vabatahtliku

14.10.2022
8. oktoobril toimus Viru maleva maakaitsekompanii õppekogunemine, mille käigus sooritati erinevaid laskeharjutusi. Kuna viimasel ajal on Viru malevasse ja sealhulgas maakaitsekompaniisse tulnud järjest enam uusi liikmeid, siis ka laupäeval Rutja õppeväljakule kogunes planeeritust rohkem huvilisi, kokku üle 40.

Uutele liitujate osas korrati üle relvaõpe, mida eelmisel kuul sõdurioskuste kursuse 1. õppemoodulis õpiti, peale mida toimus juba praktiline laskeharjutus. Tulejoonel lasti märklaudade pihta kõigis kolmes asendis, kuid erinevatelt distantsidelt: 100m lamades, 50m põlvili ja 25m püsti. Uute liitujate seas oli samuti noored naiskodukaitsjaid, kellede jaoks oli käesolev õppekogunemine esmakordne. Küsimuse peale, et kas laskeharjutust tehes hirmu ei tundnud, kostus muigvelsui kiire vastus: “Muidu me ju ei oleks siin”.

Teises lasketiirus, toimetasid juba kogenumad kaitseliitlased, kellede seekrodseks ülesandeks oli sooritada täpsed tabamused 50-60 meetrilt neljalt erinevalt positsioonilt ja seda koos kiire edasiliikumisega. Laskeasendi võis igaüks seejuures vabalt valida, oluline oli ohutustehnika ja täpsed tabamused. Kõik osavõtnud, seda ka kokkuvõttes suutsid.

Viru maleva maakaitsekompanii osales ka hiljutisel lisaõppekogunemisel Okas-22, kus toetati maastikul liikuvaid Kirde maakaitseringkonna üksusi. Samuti väisas VR maleva maakaitsekompanii liikmeid Kaitseväe juhataja asetäitja kindralmajor Veiko-Vello Palm, kelle käepigistuse sai ka õppuste ajal sünnipäeva tähistanud Naiskodukaitse Viru ringkonna ja VR maakaitsekompanii liige Reet Saari.

VR maleva maakaitsekompanii õppekogunemised jätkuvad juba lähinädalatel, kus on plaanis läbi viia sõdurioskuste kursuse 3. õppemoodul.

Pildigalerii: https://www.facebook.com/photo/?fbid=469697535187912&set=pcb.469697725187893