Teksti suurus:
A A A

Nädalavahetusel selgusid tänavuse aasta Viru maleva meistrid laskmises

27.05.2024
25. mail toimusid Rutja õppeväljakul Viru maleva 2024. aasta meistrivõistlused laskmises. Kokku osales kuus võistkonda ja tulejoonel käis 36 laskurit.

[🎙] „Ilm meid soosis, tuult võrreldes eelmise aastaga oli palju vähem, kuid palavus pani laskurite tegevuse tulejoonel tõsiselt proovile,“ ütles võistluste korraldaja Liina Lepik. „Kohtunikud ja vabatahtlikud abilised tegid samas väga head tööd kogu võistluse vältel ning kokkuvõttes tänu sellele võistluse korraldamine sujus ladusalt. Suur tänu kõigile, kes kaasa lõid ja aitasid ka korraldamisel.“

Rutja 1000m lasketiirus võisteldi kolmes laskedistsipliinis. Kõigepealt panid laskuri oma laskeosavuse proovile 300m laskmises (30 lasku lamades). Sellelt distantsilt laskmine võistlusformaadis, oli paljude tänavuste osalejate jaoks esmakordne kogemus. Edasi liiguti 100 meetrile, kus sooritati 3 x 10 lasku (lamades, põlvelt, püsti), peale mida lasti teenistusrelvast 9 mm püstoliga 25 meetrilt 10 lasku.

Laskevõistluse Viru maleva meister 2024 võitis võistkondlikus arvestuses Kirde maakaitseringkonna staap, teise koha teenis Viru-Nigula ja pronksise autasu pioneerirühm. Individuaalselt oli küttide võistlusklassis ja absoluutarvestuses edukaim laskur Vahur Saaremets, kes võitis ühe meistritiitli ja teenis lisaks ühe hõbeda ja pronksi, Aleksei Osokin võitis samuti ühe meistritiitli ja ühe hõbeda, kõige pikema distantsi meistritiitli võitis esmakordselt aga Andres Lepik. Head laskestabiilsust näitas ka Enno Jeršov, kes kahelt distantsilt teenis vastavalt ühe hõbeda ja pronksi. Laskurite ja klassita laskjate arvestuses oli kokkuvõttes parim laskja Simon Regonen.

Peakohtunik Hannes Reinomägi, kohtunikud Meelis Kask, Sigmar Sihver, Aleksei Osokin ja protokollija Vahur Saaremets.

[🥇] [🥈] [🥉] Tulemused
1. 300m automaadist
Küttide arvestuses:
I Andres Lepik, Viru maleva meister 2024
II Enno Jeršov
III Vahur Saaremets
Laskurite ja klassita laskjate arvestuses:
I Simon Regonen
II Ivar Maran
III Laur Lepik

2. 100m automaadist tulemused
Küttide arvestuses
I Vahur Saaremets, Viru maleva meister 2024
II Aleksei Osokin
III Enno Jeršov
Laskurite ja klassita laskjate arvestuses:
I Aivo Jõemets
II Simon Regonen
III Martin Schmidt

3. 25m püstolist
I Aleksei Osokin, Viru maleva meister 2024
II Vahur Saaremets
III Meelis Kask
Laskurite ja klassita laskjate arvestuses:
I Heiki Männik
II Simon Regonen
III Indrek Jurtšenko