Teksti suurus:
A A A

Mitmekülgne väljaõppenädalavahetus märtsis Viru malevas

25.03.2024
Läinud nädalavahetusel, 16.-17. märtsil, oli Viru malevas mitmekesine väljaõppenädalavahetus, kus Lääne-Virumaa eri paigus, harjutasid korraga mitmed üksused. Samuti osalesid seekord Viru maleva poolt korraldatud koolitustel kaitseliitlased ka Jõgeva ja Järva malevast.
Viru maleva lahingkompanii alustas märtsi alguses tankitõrjerelva Spike SR koolitustega, mis jätkusid ka sel nädalavahetusel. Samuti jätkati tulejuhtijate ja arvestajate koolitamisega, kus lisaks Viru malevale, värskendasid teadmisi ka Jõgeva ja Järva maleva kaitseliitlased.

„Tankitõrjerelva SR koolitused käivad meil täie hooga ja instruktorite sõnul, saavad kaitseliitlased korraliku teoreetilise aluse ja hea praktika uue relva väliõppevahenditel ka maastikul,“ ütles Viru maleva lahningkomapnii ülem, nooremleitnant Villu Jõemets. „Teisel koolitusel, mis on samaaegselt käimas, andsime peale teoreetiliste teadmiste arvestajatele, ka võimaluse tulejuhtidel end proovile panna Kaitseväe Akadeemia matkekeskuse poolt pakutud simulatsiooniprogrammis, kus operaatoritena assisteerisid taaskord Noorte Kotkaste Viru maleva noored.“

Rutja õppeväljakul toimetas korraga mitu Viru maleva üksust. Viru maleva maakaitsekompanii korraldab järjest enam erinevaid laskepäevi, kus liigutakse edasi komplekssemate harjutuste suunas.

„Peale taktikaliste harjutuste, korraldame regulaarselt ja viimasel ajal aina tihedamalt ka laskepäevi,“ ütles Viru maleva maakaitsekompanii ülem, veebel Erik Abroi. „Laskeharjutuse nädalavahetuse alguses, saavad relvaõppe uued liitujad, samuti on igal võitlejal võimalus vajadusel oma relva normaaljooks üle kontrollida, peale mida keskendume koos taktikalistele harjutustele. Seekord integreerisime omavahel nii jao liikumise, laskeharjutuse lasketiirus koos esmase ja kiire võitlejat kaitsva laskepesa rajamise, kui ka liikuval obje