Teksti suurus:
A A A

Meditsiinisarja „Viru Veri“ teisel kohtumisel oli fookuses hambatraumad

13.03.2024
21.02 toimus meditsiinisarja „Viru Veri“ 2024a teine kohtumine, millel osales 26 liiget. Koolitajaks oli Rakvere Haigla ravijuht ning Rakvere Hambakliiniku hambaarst Dr Liis Otstavel. Käsitletavateks teemadeks olid hambatraumad ja -valud ning mida saame ise ära teha ilma hambaarstita.

„Koolituse alguses tehti kiire kokkuvõte hammastega seotud anatoomiast ning füsioloogiast, et paremini mõista probleeme, mida käsitleti. Tutvustati erinevaid haiguseid, mis tekitavad hambavalu ning suureks üllatuseks võib esineda hambavalu hoopis muude probleemide tõttu, kui tegelikult on inimesel hambad täiesti terved,“ ütles meditsiinisarja eestvedaja, Kaitseliidu Kirde maakaitseringkonda meditsiinispetsialist nooremveebel Kristjan Laubholts.

Viimaseks suureks teemaks olid hambatraumad – tutvuti võimalustega, mida on võimalik teha ilma hambaarstita sündmuskohal piiratud ressursside tingimustes, kuidas läheneda traumadele maksimaalselt selle varustusega, mis on olemas MK-3 ehk parameediku seljakotis.

„Koolitusel osalejad olid teemast väga huvitatud ning küsimustel ei olnud lõppu,“ ütles Laubholts. „Mitmed koolitusel osalejad analüüsisid ja mõtlesid ka hiljem, kuidas rakendada antud teemat enda üksuses ning mitmed päevad hiljem saadeti välja täpsustavad küsimused ja päringud.“
Järgmine „Viru Veri“ kohtumine toimub juba homme 14.04, kui teemaks on Diviisi 1. Jalaväebrigaadi ROLE 2 ehk Kaitseväe välihaigla võimekuse tutvustamine ning aruteluks evakuatsiooniketi toimine alt üles läbi Kaitseväe silmade.

Foto: Kristjan Laubholts