Teksti suurus:
A A A

Meditsiinisarja "Viru veri" osalejate arv aina kasvab

01.03.2023
Läbi on saanud teine meditsiinisarja „Viru Veri“ kohtumine. „Järjekordselt oli osalejate arv suur ja eriti hea meel oli selle üle, et osalejaid oli igast Kirde maakaitseringkonna malevast ja seda siis kohapeal või läbi VTC“, ütles meditsiinisraja korraldaja Kristjan Laubholts.

Sellel korral viis töötoa läbi erakorralise meditsiini ja kiirabi õde Luigi Oolma, kes on EST-USAR varingupääste meeskonna liige. „Luigi jagas oma kogemusi väljaõppest ja õppustest. Olles värskelt tulnud tagasi Türgist, said kuulajad lisaks ka ülevaate, kuidas toimus seal päästemeeskonna töö ja kui karm on tegelikult reaalsus“, rääkis Kristjan Laubholts.

Meditsiinisari lõppes praktilise harjutusega, kuidas teostada sõja- ja katastroofitingimustest erakorralist amputatsiooni varingu alla jäänud kannatanul: „Täname koostöö eest Rakvere Haiglat ja Corulust, kes toetasid üritust vajalike vahenditega!“.

Järgmine kohtumine toimub juba 29. märtsil ja külla tuleb Kaitseliidu peastaabi meditsiiniohvitser Diana Vänt , kes tutvustab Kaitseväe ja Kaitseliidu meditsiiniteenistuse struktuuri ja ülesandeid.
Pildistas Maarit Puusik