Teksti suurus:
A A A

Maakondlikul kehaliste võimete kontrolltestil osales ligi 150 huvilist

30.04.2024
Viru malev korraldas koos 1. jalaväebrigaadi, Rakvere Spordikeskuse ja Rakvere Riigigümnaasiumiga kehalise võimekuse kontrolltesti. Oma võimed pani proovile ligi 150 huvilist vanuses 7-70+ eluaastat. Ettevõtmist soosis ka ilus päikesepaisteline ilm ja leevendust jooksjatele pakkusid ka kerged tuuleiilid.

"Meie uus ühine ettevõtmine ehk maakondlik kehaliste võimete kontrolltest õnnestus, läks väga hästi ja meid soosis ka ilm, " ütles Viru maleva vabatahtlik spordipealik Sven Hõbemägi.
"See sportlik üritus on vajalik, annab inimestlee hea võimaluse end proovile panna ja seda mitte ainult ühel alal, vaid komplekssemalt. Pingutust vajab, kuid raske ei ole, sest selle läbisid nii noorim osaleja, kes oli 7-aastane ja vanim, vanuses 70+. Ka kehaliste kasvatuste õpetajate seas, kes koos oma õpilastega osalesid, tekkis mõte, et võiks korraldada seda üritust kaks korda aastas ehk siis kevadel ja sügisel. Igal juhul, kõigil oli tuju laes, korraldajad valmis uuteks toimetusteks."

Võistkondi osales võistlusel 7, kellest parima tulemuse, 300/300st sooritas Pääste Rakvere piirkonna võistkond, hõbeda teenis Viru maleva staap ja kolmanda koha Rakvere Vabaduse Kooli 2 võistkond.

Individuaalselt toimus arvestus vastavalt kontrolltesti klassifikatsioonile, alates 17ea kuni 62+, naised ja mehed eraldi. Maksimumsooritusi ehk 300 punkti, suutsid mitmed: Toomas Kiis, Ago Veilberg, Mario Rego, Aljona Karlõševa, Aire Talbach, Tanel Trasberg.

Korraldustoimkonda kuulus (ideest teostuseni): Sven Hõbemägi, Aire Talbach, Liina Lepik, Robert Salep, Ave Sats ja Indrek Jurtšenko.