Teksti suurus:
A A A

​Laskevõistlus tähistas Vabadussõja suursündmust

14.01.2020
Autor: Hannes Reinomägi
Vabadussõjas Rakvere vabastamise 101. aastapäeva tähistas Rakvere linnavalitsus 10. jaanuaril traditsioonilise laskevõistlusega õhupüssidest Rakvere politseijaoskonna lasketiirus.
Eesmärgiks oli laskespordi tutvustamine koolinoorte seas ning soov võita toetajaskonda laskespordi arendamiseks. Võistlema kutsuti neljaliikmelised võistkonnad, kuhu kuulus vähemalt üks tütarlaps või naine. Pingerida moodustus võistkondade tulemustest täiskasvanute ja gümnaasiuminoorte vanuseklassis püstiasendist kümne võistluslasu summadest. Põhikooli vanuse noored lasid kümme lasku istudes laua taga ja püss toetus laual olevale põlvekotile.
 
Põhikooli vanuse arvestuses oli parim Haljala, Kadrina ja Rakvere Põhikooli ees.  Gümnaasiumide arvestuses võitis Kadrina Keskkool Rakvere Gümnaasiumi 11M ja Kullaaru ees.
 
Täiskasvanute viieteistkümne võistkonna seas oli parim Rakvere PEPE võistkond, jättes seljataha korraldajate enamuses kaitseliitlastest koosnenud laskurid ja Rakvere Teatri võistkonna.
 
99 osalejat Rakvere linna vabastamise 101. aastapäeva tähistaval võistlusel on märkimisväärne ja igati traditsiooni jätkumist toetav arv.
 
Võistluse korraldamisel toetasid Rakvere Linnavalitsust Rakvere Politseijaoskond ja Kaitseliidu Viru malev.