Teksti suurus:
A A A

Läinud nädalavahetusel toimus Viru malevas mitu õppust korraga

06.06.2022
Videouudis:https://www.youtube.com/watch?v=4VlKzGz8JEA
Läinud nädalavahetus oli Viru malevas väga toimekas . 4.-5. juunil toimus Lääne-Virumaal mitu õppust korraga. Vanu teadmisi värskendasid ja uusi teadmisi omandasid nii kogenud kui ka uued kaitseliitlased.
 
Pioneeritarkusi kordasid Kadila piirkonna metsades Viru maleva lahingkompanii vabatahtlikud.
“Õppisime hajutatud lahingtegevuse põhimõtteid ja miinivaritsust, mille ajal said jaod oma juhtimiselemente harjutada. Viisime läbi ka meditsiiniõppe. Mehed said hästi hakkama”, ütles lahingkompanii rühmaülem, lipnik Kuldar Adel.
 
Viru maleva maakaitsekompanii viis läbi sõdurioskustekursuse esimese osa, kuhu olid kaasatud ka viimasel paaril kuul malevaga liitunud uued kaitseliitlased.
“Õppisime relvi tundma, esmaabi ja varustust. Esmaabi koha pealt kinnitasime žguti paigaldamist, rõhksideme paigaldamist ja haava sidumist. Varustuse osas õppisime läbimõeldult pakkima ehk eristama olulist ebaolulisest, tänu millele saab maastikul kiiremini ja paremini liikuda, ” ütles maakaitsekompanii jaoülema abi, kapral Margit Randveer.
 
Rutja õppeväljakul toimus aga Kirde maakaitseringkonna pioneerirühma õppus.
“Harjutasime erinevaid mineerimise ja demineerimise toiminguid ning õpetasime igale rühmaliikmele sellega kaasnevat vajalikku dokumenteerimisoskust.  Lisaks harjutasime hajutatud lahingutegevust, sealhulgas majutamist ja paiknemist, viisime läbi testlaskmise ning meditsiiniõppe, ” ütles Kirde maakaitseringkonna pioneerirühma rühmaülema abi,  nooremseersant Henri Voogla.