Teksti suurus:
A A A

Kaitseliit saab 100-aastaseks

09.11.2018
Juba 9. novembril alustatakse pidulike sündmustega, kui asetatakse Kaitseliidu looja admiral Johan Pitka kuju jalamile Tallinnas pärjad ning jagatakse parimatele Kaitseliidu liikmetele ergutusi. 
11. novembril tähistatakse Kaitseliidu 100. aastapäeva, mil asetatakse pärgi ning süüdatakse küünlaid selle auväärse sündmuse puhul kõikjal üle Eesti Vabadussõja ausammaste jalamitel ning lahingutes langenute kalmudel. Toimuvad ka jumalateenistused.
Kell 10 toimub pärgade asetamine ka Rakveres Ausambamäel, kus osalevad lisaks Kaitseliidule ja kaitseväele ka omavalitsuste esindajad.
Kaitseliidu 100. aastapäeva tähistamine kulmineerub Saku Suurhallis kontsert-vastuvõtuga, kus esinevad Kaitseliidu muusika- ja tantsukollektiivid ning solistid.
Viru malev tähistab aastapäeva 17. novembril Haljala rahvamajas kontserdi ja piduliku vastuvõtuga.
Kaitseliidu aastapäeva puhul vaatas kolonelleitnant Viktor Kalnitski tagasi möödunud aastale maleva pealikuna ning lausus, et see aasta oli väga põnev ja huvitav ning ei saanudki aru, kuidas see möödus. „Tegelikult ja ausalt tunnen ülihead meelt ja uhkust olla Viru maleva pealik! Malevasse kuuluvad Kaitseliidu ühed parimatest laskuritest, kes tõestasid oma taset ja hoidsid maleva lippu kõrgel erinevate laskevõistlustel. Samuti võitis Viru maleva võrkpallimeeskond esmakordselt Kaitseliidu meistrivõistlused võrkpallis! Viru malevas on olemas tunnustatud, aktiivsed, toimivad ja juhitavad allüksused,“ kiitis pealik malevlasi.
„Kokkuvõtvalt võib öelda, et Viru malevasse kuuluvad väga toredad, tublid ja koostöövõimelised isamaaliselt meelestatud inimesed, mis on ülitähtis!“ lisas kol-ltn Kalnitski.
Tulevikuplaanidest rääkides ütles maleva pealik, et Viru malev on lahutamatu Kaitseliidu osa, seega meie tulevikuvisioonid on samad. See on riigikaitse efektiivsus, jätkusuutlikkus ja pidev areng. Täpsemini võib öelda, et Kaitseliit on elukestva õppe põhimõttel arenev organisatsioon ja järgmine aasta ei ole erand, sest see on Kaitseliidu jaoks väljakutseid täis ning sama kehtib ka Viru maleva kohta.
„Siiski võib üles loetleda mõned tähtsamad arengusuunad: see on maakaitseringkondade loomine rahuaja struktuuri, kus Viru maleval on väga tähtis roll; see on pidev ja tõhus töö nii olemasolevate tegevliikmetega kui ka uute liikmete kaasamine, ei tohi ju unustada järelkasvu vajadust; see on sihtstruktuuri arendamine vastavalt uuetele ülesannetele ja arengusuundadele; see kindlasti on väljaõppe planeerimine, koordineerimine ja läbiviimine,“ täpsustas maleva pealik.
Rõõmustamiseks on veelgi põhjust, sest sel aastal hakkas edasi liikuma ja arenema Viru maleva jaoks väga prioriteetne Rutja harjutusvälja projekt. „Selle tulemusena loodame saada mitte väga kauges tulevikus meie maleva üksustele atraktiivse ja kaasaegse koha laske- ja taktilise väljaõppe läbiviimiseks,“ avaldas kol-ltn lootust.
Aastapäeva puhul lausus maleva pealik tänutäheks: „Kaitseliit areneb, Viru malev areneb, aga see kõik on võimalik tänu maleva liikmete aktiivsusele ja panusele! Tegelikult maleva vundamendiks ongi maleva liikmed ning mida rohkem meil aktiivseid inimesi on, seda tugevam ja tõhusam oleme Eesti kaitsmise eesmärgil!“