Teksti suurus:
A A A

Kirde maakaitseringkonna suurtükipatarei uued liitujad seadsid haubitsa laskevalmis

25.10.2022
Eelmisel nädalavahetusel 22.-24. oktoobril, toimus Kirde maakaitseringkonna suurtükipatarei tulerühma õppus Tapa 1. jalaväebrigaadi linnakus ja Viru maleva Rutja õppeväljakul.

„Õppuse sisu oli anda uutele liitujatele nö esmane aimdus haubitsa laskevalmis ja rännakvalmis seadmisest. Seekord said kõik huvilised võrdväärselt haubitsaga tutvuda, järgmistel kordadel keskendume erialistele nüanssidele ja täpsustame meeskonnasisese rollijaotuse“, ütles KiMKRi suurtükipatarei rühmaülem nooremleitnant Taivo Naarits.

Taivo, kes on olnud uue üksuse juures selle loomise algushetkest alates, pani õla alla ka varasemalt eksperimentaalrühma käima lükkamisel. „Vabatahtlikke kogunes väliõppusele ligi 80% kutsututest, see on väga hea näitaja ja olen sellega rahul. Seatud eesmärkidena, oli teha esmane haubitsa tutvustus ja väljaõpe. Lisaks tegime Rutja õppeväljakul uutele tulevastele suurtükiväelastele AK4 õppe ja relvade normaaljooksule seadmise, millega saadi kokkuvõttes kenasti hakkama“.

Kirde maakaitseringkonna suurtükipatarei on ainulaadne kogu Kaitseliidu peale ja sellesse võivad kuuluda kõik huvilised, sh kõikdest Eesti maakondadest, kes on selle relvaliigiga kunagi tutvunud. „Tegemist on piisavalt lihtsa tulesüsteemiga, mille võivad kiirelt omandada lisaks ka need huvilised, kel varasem kogemus täiesti puudub, peamine on huvi ja tahe. Lisaks on see tänasel hetkel väga hea võimalus nende jaoks, kes tahavad lüüa kaasa millegi täiesti uue loomises. Teist nii vägevat ja võimast väeliiki Eestis ei ole ja seda teab iga suurtükiväelane“, ütles rühmaülem Taivo Naarits.

„Seega, kõik kellel on huvi lasta suurtest torudest kilomeetrite kaugusele, palun ühinege meiega. Kord suurtükimees, alati suurtükimees“, kutsus Taivo Naarits kõiki huvilisi suurtükipatareiga liituma.

Kaitseliidu ja Viru maleva ajaloost on teada, et selline üksus kunagi oli ja selle asutaja oli ka toona just Viru malev. Seega, pea 90. aastat tagasi loodud üksus, alustas tänavu justkui uuelt lehelt. Ajaoost ja uue üksusega liitumisest, saad informatsiooni siit: https://viru.kaitseliit.ee/et/kirde-maakaitseringkonna-suurtukipatarei-14181 .

#liitukaitseliiduga