Eelmisel nädalavahetusel 22.-23. oktoobril, toimus kahel Kirde maakaitseringkonna üksusel laskepäev. KiMKRi luurerühm harjutas laskmist isetõusvate sihtmärkide pihta Kaitseväe keskpolügoonil AK4-dest ja seda 50-200m pikkustel distantsidel.
Rutja õppeväljakul toimus aga KiMKRi pioneerirühma erialarelvade laskepäev, milles osales ligi 15 võitlejat. “Laskepäeva eesmärk oli võitlejatele meelde tuletada kuulipilduja KSP-58 ja tankitõrjerelv Carl-Gustaf M2-ga õpe koos drillidega. Kuulipilduja on paljudele küll tuttav, kuid väike meeldetuletus, koos praktiliste harjutusega tuleb alati kasuks, sest jaoliikmed peavad oskama kasutada kõiki üksuse relvi. Igapäevaselt jätkame oma erialaõpet, aga soojas tuleb hoida ka sõdurioskuseid ning laskeoskust”, ütles KiMKRi pioneerirühma instruktor veebel Rauno Salujärv.
Tankitõrjerelv Carl-Gustaf M2 puhul on tegemist relvaga, mis oli pooltele pioneeridele küll uus, aga samas huvipakkuv. “Kasutasime esmase praktilise kogemuse jaoks 7.62mm õppelaske, mille tulemusel sai lihasmälu ja tehnikat kinnistada. 100m peal metallmärgi tabamisel, võib kokkuvõttes lasu positiivseks tabamuseks lugeda”, ütles Karol Kaldjärv.
“Kuulipilduja ja tankitõrjerelv on jaos kõige tõhusamad relvad, sealhulgas ka pioneerijaos, mille abil saab vastast märkimisväärselt mõjutada. Seega nende relvade käsitlemine ja neist relvadest laskmine, peab olema igale võitlejale arusaadav ja liigutused lihasmällu talletunud”, ütles Viru pioneerijao vabatahtlik Karol Kaldjärv.
“Kuigi pioneeritöö maastikul on üsna komplitseeritud ja keeruline, on see huvitav, väljakutseid pakkuv ja saab panna enda nutikuse proovile. Seega, kui Sullegi meeldib ehitada ja aktiivne eluviis, siis pioneerieriala on just Sulle”, ütles Karol üleskutseks teistele.
Ja natuke pioneerinalja ka: kui näed pioneeriüksuse võitlejat jooksmas, siis tea, olukord on täbar, kuid mitte alati lootusetu. Miks nii aga räägitakse, saad teada siis, kui ühined Kaitseliidu KiMKRi pioneerirühmaga.
#liitukaitseliiduga